За словами глави РПЦ, все люди, які люблять батьківщину, повинні бути разом, оскільки людство входить в «критичний період розвитку», і це видно неозброєним оком, - пише РИА Новости.

«Потрібно бути сліпим, щоб не бачити наближення грізних миттєвостей історії, про які говорив у своєму Одкровенні апостол і євангеліст Іоанн Богослов», - сказав він після Божественної літургії в храмі Христа Спасителя.

Патріарх додав, що, згідно з християнським віровченням, настання кінця світу залежить від самих людей. Він закликав кожного усвідомити відповідальність за Росію і весь людський рід, а також зупинити «сповзання в безодню закінчення історії».

Предстоятель Російської православної церкви звернув увагу на те, що зараз гріх демонструють найпривабливішим способом. За його словами, це відбувається за допомогою кінематографа і театру. Патріарх також зауважив, що мистецтво, яке покликане збагачувати особистість, перетворюється в гирю, яка не дає людині «злетіти».

«Я маю на увазі не все мистецтво, а то, що в останні роки заявляє про якусь свою особливу роль, про особливі права нести народу спокуса і гріх, збивати з пантелику людей», - підкреслив патріарх.

На його думку, багато представників інтелігенції повторюють помилку попередників, «довели країну до загибелі революційних подій» 1917 року. Патріарх закликав не «розгойдувати човен людських пристрастей», тому що люди і так відчуває постійне негативний вплив, «що руйнує духовне життя».