З такою оцінкою виступило у вівторок міжнародне рейтингове агентство «Стандард енд Пурз».

Нещодавно Республіка Кіпр звернулася до Єврогрупи за екстреним фінансовим сприянням у зв'язку із закінченням терміну, відведеного на відновлення банків країни, які зазнали величезних збитків в результаті 76-відсоткового списання грецьких держоблігацій. Таким чином, Кіпр став п'ятою країною єврозони після Греції, Португалії, Ірландії та Іспанії, яка попросила допомоги ЄС.

Нікосія фактично позбавлена з травня минулого року доступу до міжнародного боргового ринку через зниження кредитного рейтингу всіма трьома світовими агентствами до «сміттєвого рівня». За цей період «Стандард енд Пурз» знизило рейтинг Кіпру на 6 сходинок. У зв'язку з цим, країна виявилася не здатною самостійно вирішувати свої фінансові проблеми, які спровокувала надмірна залежність кіпрського банківського сектора від фінансового ринку Греції.

Згідно з результатами аналізу, проведеного експертами «Стандард енд Пурз», до кінця 2014 року Кіпру буде потрібно приблизно 11 млрд євро для покриття своїх фінансових потреб. Ця цифра складається з вартості рекапіталізації банків на суму в 2,3 млрд євро і потенційного неповернення грецьких кредитів в 2012-2014 роках в розмірі 2,18 млрд євро.

До цього аналітики агентства додали ще 6 590 000 000 євро додаткових потреб уряду, зокрема, на рефінансування боргових зобов'язань та інші бюджетні потреби. «Однак, з огляду на невизначеність в Греції і необхідність у резервних коштах, які, зокрема, передбачалися в інших програмах фінансового сприяння Португалії та Ірландії, ми вважаємо, що загальний обсяг пакета сприяння Кіпру до 2014 року буде наближено до 15 мільярдів євро», - йдеться в доповіді «Стандард енд Пурз».

Нагадаємо, Кіпр звертався за фінансовою допомогою не лише до ЄС. Зокрема, як повідомляв Вголос, 5 мільярдів євро ця країна попросила у Росії.

Джерело:itar-tass.com