Вона зазначила, що раніше за одну добу на Львівщині реєстрували від 30 до 60 випадків захворювання на кір. Водночас впродовж останніх півтора тижнів у нас реєструються від 11 до 20 випадків кору.

«Тобто, якщо ми мали за 2011 рік 786 випадків, за січень 2012 року 1191, за лютий ми мали 668 захворювань населення на кір, то вже в березні ми реєструємо поодинокі випадки щодоби. Бачимо, що тенденція захворюваності на кір іде на спад», - пояснила Наталія Тімко.

Вона додала, що найбільш уразлива частина населення, зі зниженим імунним захистом перехворіла на кір, тому зараз будуть «тягнутися лише залишкові випадки захворювання». Поодинокі випадки захворювання на кір будуть траплятися ще до червня цього року.

Наталія Тімко додала, що, оскільки найбільш вразлива частина населення вже перехворіла на кір, назад на Львівщину зі Сходу та Центру він вже не повернеться.

«Те, що хвороба перейшла на Схід є цілком закономірним явищем. Багато наших студентів проживали на Сході, багато економічних та туристичних зв’язків нас поєднує, тому зупинити цей процес неможливо. Однак у нас вже виробився до цієї хвороби певний імунітет», - зазначила лікар-епідеміолог.