Кір повернувся в чотири європейські країни, які раніше вважалися вільними від цієї хвороби. Про це повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я у своєму звіті.

Європейська регіональна контрольна комісія з моніторингу кору і краснухи (RVC) визначила, що вперше з початку процесу перевірки в регіоні в 2012 році хвороба більше не вважається знищеною в Албанії, Чехії, Греції і Великобританії.

Глава комісії Гюнтер Пфафф наголосив, що відновлення передачі кору викликає занепокоєння. Якщо не буде досягнуто і підтримано високе охоплення імунізації в громадах, будуть страждати діти і дорослі. Не вдасться уникнути і трагічних смертей.

Водночас комісія повідомила, що Австрія та Швейцарія досягли статусу вільних від кору країн, продемонструвавши припинення ендемічної передачі як мінімум на 36 місяців.

Країни оголошуються вільними від кору, якщо в певній географічній зоні протягом 12 місяців не відбувається ендемічної передачі.

За даними ВООЗ, зростання захворюваності на кір в Європі почалося в 2018 році і продовжилося в 2019 році: за перше півріччя було зареєстровано близько 90 тисяч випадків захворювання – більше, ніж за весь 2018 рік – 84 462 випадки.