Зокрема, очільник РПЦ Кіріл у гнівному посланні до Вселенського патріарха Варфоломія вимагає припинити спілкування з «розкольниками» та не надавати Томос Україні.

Лист до патріарха Варфоломія Кіріл написав 30 грудня. Його текст опублікували у Telegram-каналі “Церквач”.

Автор Telegram-каналу відзначає, що у листі Кіріл подає своє бачення останніх церковних подій з наданням автокефаліці українській церкві так само, як як це робить відомий російський пропагадндист Дмитро Кисельов у програмі “Вести недели”.

“Возз’єднання розкольників з Церквою стало б великою радістю для православних України… Але нинішній політизований процес далекий від норм і духу святих канонів. Його супроводжує жахливе нагромадження брехні, а тепер уже і насильство стосовно справжньої Української Православної Церкви”, – йдеться у листі Кіріла, пише ТСН.

“На так званому “помісному соборі”, який скликали ви, а очолила трійка, що складалася з вашого представника, самозваного “патріарха” (іменованого тепер “почесним”) і світського глави української держави, були присутні лише двоє з 90 єпископів Української православної церкви. Те, що ви називаєте “помісним собором”, стало зборами розкольників під прикриттям імені Святої Константинопольської церкви”, – вибухнув звинуваченнями Кіріл.

Відтак він вимагає у Варфоломія припинити спілкування з “розкольниками” й відмовитися від “політичної авантюри їхньої легалізації”. У цій вимозі, зокрема йдеться про почесного патріарха Філарета, який до того очолював УПЦ КП і якого Москва вважає “розкольником”.

Якщо ж Варфоломій не дослухається до вимог Кіріла, російський патріарх погрожує голові Константинольської церкви Страшним судом.