Про це йшлось 24 червня у Відні під час зустрічі Клімкіна з Діючим головою ОБСЄ, Президентом та Міністром закордонних справ Швейцарії Дідьє Буркхальтером.

Під час зустрічі співрозмовники приділили основну увагу обговоренню ситуації у Донецькій та Луганській областях України та залучення ОБСЄ до її врегулювання.

Павло Клімкін поінформував Головування щодо реалізації мирного плану, запропонованого Президентом України Петром Порошенком для припинення насилля на сході країни. Д.Буркхальтервисловив свою підтримку мирного плану Президента України. Співрозмовники обмінялися думками щодо залучення ОБСЄ до практичної реалізації мирного плану, зокрема через діяльність Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та участь Спеціального представника Діючого голови ОБСЄ Х.Тальявіні у тристоронній Контактній групі. Крім того, були обговорені практичні кроки та часовий вимір реалізації мирного плану.

Сторонами було наголошено на важливості негайного звільнення заручників, у тому числі спостерігачів ОБСЄ, які утримуються сепаратистами. Було підкреслено важливість повної підтримки мирного плану з боку РФ.

Відомого режисера Олега Сенцова і громадського активіста Олександра Кольченко, які брали участь в акціях проти анексії Криму, збуло заарештовано окупаційною владою Криму в травні 2014 року. Сенцов був затриманий 10 травня, коли до нього додому з обшуком прийшли співробітники російських спецслужб. За попередньою інформацією, йому інкримінують організацію теракту і зберігання зброї. Кольченко заарештували 16 травня в центрі Сімферополя, коли він йшов по вулиці з друзями. За попередніми даними, його звинувачують в участі в теракті. Офіційна влада РФ поки не робила заяв з приводу затримання українських активістів.

23 травня російські спецслужби етапували затриманих з Криму до Москви.

10 червня культові європейські режисери написали листа з президента РФ Путіна з проханням звільнити Сенцова. Під зверненням підписалися європейські режисери Педро Альмодовар, Агнешка Холланд, Акі Каурісмякі, Фолькер Шлендорф, Бела Тарр, Бертран Таверньє, Анджей Вайда, Вім Вендерс, Кшиштоф Зануссі та інші.

11 червня ФСБ висунула Сенцову офіційні звинувачення у підготовці терористичного нападу, за що передбачається 20 років позбавлення волі.