Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін журналістам в Ужгороді, повідомляє “Європейська правда”.

“Буде найближчим часом (агреман, – ред.). Угорщина запропонувала кандидатуру представника дипломатичного відомства, який має зв’язок із Закарпаттям, і мені навіть Петер Сійярто (глава МЗС Угорщини, – ред.) сказав, що він вже активно вивчає українську. Тобто з призначенням посла питань немає”, – сказав Клімкін.

“У нас є найкращий посол в Будапешті, і ми ним пишаємося. Я думаю, що і угорці мають призначити таку кандидатуру, яка буде нам допомагати”, – додав міністр.

Як відомо, новим посланцем Будапешта в Україні повинен стати один із найвищих за рангом угорських дипломатів, державний секретар МЗС Іштван Ійдярто. Для його призначення Україна повинна погодити його кандидатуру – видати агреман.

Нагадаємо, глава українського дипвідомства Павло Клімкін бере участь в засіданні Товариства угорської культури в Ужгороді. Повідомлялося, що захід відбувається за зачиненими дверима – до зали допустили тільки угорські медіа.

Як писав “Вголос”, раніше МЗС України повідомило послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню, що одного з консулів Угорщини у місті Берегове оголошено персоною нон грата.

У відповідь на це рішення Будапешт вислав першого секретаря українського посольства в Угорщині.