Передматчеві розклади виглядали так, що психологічна перевага має бути на боці господарів. Над молодими і голодними до перемог «телефоністами», які і так проводять найкращий сезон в історії клубу, не мав тяжіти вантаж відповідальності. Що ж до «енергетиків», то за спиною у більшості з них вже є стільки титулів і нагород, що бронзові медалі на їх тлі виглядатимуть не надто презентабельно. Та й психологічно важко зібратися, коли ти мав боротися за «золото», а граєш «втішний» фінал. У цьому матчі мали зійтися молодість і бажання проти досвіду і майстерності.

Початок матчу проходив в прогулянковому темпі і дуже спокійно. Було схоже на те, що команди наче грають товариську гру. Перший небезпечний момент був створений господарями і стався він на 3-й хвилині. Рось справа віддав в район дуги на Шпигаря, а Микита пробив вище. «Енергетики» спромоглися удар аж на 6-й хвилині та й то удар Овсяннікова можна занести хіба в статистику.

Ближче до середини тайму луганчани перестали грати у «товариський матч» і увімкнулися у гру. Литвинов пройшов по центру і віддав передачу Свірідову. Богдан перекотив м’яч з однієї ноги під іншу, обігравши на цьому русі захисника, і відкинув м’яч на Шпигаря, який з 7-ми метрів відправив його у ворота. Разуванов з 11-ти метрів перевірив на міцність стійку воріт, а наступна атака стала результативною. Тарас Кузь віддав відмінну розрізну передачу на лівий фланг, якою вивів віч-на-віч Дмитра Іванова, а той несильно, але точно відправив м’яч у дальній кут. Одразу згадався гол цієї зв’язки у півфінальному матчі у Франківську проти «Урагану».

Тут би вже й «енергетикам» не завадило згадати, що вони все ще перебувають на паркеті, а не на відпочинку. Однак цього не сталося, і «телефоністи» продовжували брати «голими руками» начебто грізного суперника. Простріл з кутового на дальній стійці неточно замкнув Кузь. На 15-й хвилині Бондар з 12-ти метрів завдав другого удару львів’ян у цьому матчі, але Савенко перевів його на кутовий. Одразу після цього Свірідов знайшов передачею у штрафному самотнього Литвинова, але Максим невдало обробив м’яч і довелося його просто тикнути у груди Лисенку.

Проте сумували «телефоністи» не довго. Вже за якусь мить троє господарів запресингували Лисенка в його ж штрафному майданчику, а Владислав замість того, щоб винести м’яч куди подалі, віддав низом передачу на 8-м метрів Росю. Артем «подарунком» скористався – 3:0. Косенко взяв тайм-аут, щоб реанімувати пацієнта. В останні хвилини «ЛТК» відійшов на свою половину і дозволив «Енергії» трохи поатакувати. З ударами Бондаря і Легчанова Савенко впорався.

Взагалі, якщо підсумовувати перший тайм, то давно не доводилося бачити настільки безвольну гру у виконанні «енергетиків». Львів’яни діяли неспішно, вал’яжно, беземоційно, наче на розслаблених ногах і, що найголовніше, без вогника в очах.

Початок другого тайму для «Енергії» вийшов збентежливим. Після довгої передачі Рося. Свірідов проштовхнув повз Кардаша «гол з роздягальні». Після цього моментами на майданчику почала з’являтися та «Енергія», яку ми пам’ятаємо, що свідчить про усю серйозність розмови, яку Олександр Косенко провів з командою у перерві. Єдине, чого не вистачало гостям у ці хвилин, так це фарту. Коваль, Чепорнюк, Рогачов, Якунін та Макаєв били з найрізноманітніших позицій, але Савенко в цей день тягнув усе. Саме цей період і став вирішальним – «енергетики» своє не забили і зачепитися за результат не змогли.

Остаточно охолодив пил гостей гол Шпигаря на 26-й хвилині, після прикрої обрізки Пічкурова біля своїх воріт. Львів’яни продовжували атакувати, але це вже відбувалося за інерцією. На 31-й хвилині Іванов біля штрафного відібрав м’яч у Бондаря і відкинув Разуванову. Володимир сходу з 9-ти метрів низом відправив черговий м’яч у сітку воріт за спиною Володимира Кардаша.

Те, що відбувалося далі інакше, як знущанням, і не назвеш. Кузь віддав черговий класний пас на Іванова, з ударом якого Кардаш впорався, але проти добивання Рося був безсилий. Буквально за пару секунд Кузь по центру пробіг ледь не півмайданчика і з-меж штрафного встановив на табло дуже непристойні цифри – 8:0.

В останні 4 хвилини господарі вже перестали грати, і «Енергії» був наданий повний карт-бланш на половині майданчика господарів, однак як не намагалися гості, а моментів було вдосталь, та забити бодай гол престижу їм не вдалося. На передостанній хвилині Рогачов отримав жовту картку і заробив в командний пасив шосте порушення. На паркеті одразу з’явився Свірідов, який безжально виконав вирок – 9:0, і коментарі тут зайві.

Це найбільша поразка за всю історію «Енергії». До того львів’яни нікому не програвали з різницею більш ніж у 6 м’ячів. Будемо сподіватися, що в недільному матчі «енергетики» зберуться і дадуть бій, оскільки уболівальники можуть пробачити будь-який програш, але не відсутність боротьби і бажання битися на майданчику.

«ЛТК» (Луганськ) – «Енергія» (Львів) – 9:0 (3:0)

«ЛТК»: Юрій Савенко (Андрій Пітуля, 35) - Максим Литвинов, Микита Шпигарь, Артем Рось, Богдан Свірідов - Володимир Разуванов, Тарас Кузь, Дмитро Іванов, Максим Бессалов - Микита Лазикін, Роман Цапов
«Енергія»: Владислав Лисенко (Володимир Кардаш, 21) - Денис Овсянніков, Дмитро Бондар, Євген Рогачов, Ільдар Макаєв - Сергій Коваль, Сергій Чепорнюк, Сергій Якунін, Степан Струк - Валерій Легчанов, Павло Пічкуров

Арбітри: Олег Коваленко (Донецьк), Віталій Поляков (Кривий Ріг)

Голи: Микита Шпигарь, 8, Дмитро Іванов, 10, Артем Рось, 16, Богдан Свірідов, 21, Микита Шпигарь, 26, Володимир Разуванов, 31, Артем Рось, 34, Тарас Кузь, 34, Богдан Свірідов, 39.
Попередження: Сергій Якунін, 27. Євген Рогачов, 39.

Удари (в ствір): 22 (15) – 24 (15).

Джерело: sport.ua