Мер столиці Віталій Кличко подав позов проти очільника Офісу президента Андрія Богдана та прем’єр-міністра Олексія Гончарука.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Відповідні позови надійшли до Окружного адміністративного суду Києва. Вони стосуються звільнення Кличка з посади голови КМДА.

Зазначається, що в одному з позовів Кличко вимагає визнати протиправними дії Уряду щодо внесення Президенту подання від 4 вересня про звільнення і просить скасувати відповідну пропозицію прем’єра Гончарука.

Аргументує вимоги у позові він тим, що «повноваження Кличка Віталія Володимировича як київського міського голови становлять п’ять років і завершуються не раніше ніж 16 листопада 2020 року. Таким чином, враховуючи, наведені вище положення щодо того, що жодна особа, окрім Київського міського голови, не може бути призначена головою Київської міської державної адміністрації, то повноваження Кличка Віталія Володимировича, як законно призначеного голови КМДА, також не можуть бути припинені раніше за 16 листопада 2020 року».

Другий позов Кличко подав проти керівника Офісу президента Богдана, в якому зазначив, що той, на його думку, перевищив свої повноваження, коли подав лист до Кабміну, який став підставою розгляду Урядом подання на звільнення з посади голови КМДА. У позовній заяві Кличко наголосив, що такі питання – виняткові повноваження президента й Уряду.

«Своїми діями Андрій Богдан, найімовірніше, вчинив кримінальне правопорушення, коли, перевищивши свої повноваження, передбачені чинним законодавством, звернувся до Кабміну. Кабмін взяв участь у цьому правопорушенні, і, найімовірніше, вони спробують втягнути президента. Це може спричинити незаконні дії президента, зокрема, оскільки президент говорив, що він сам готовий піти у відставку, якщо він на один крок порушить українське законодавство. Для того, щоб запобігти ситуації, ми і звернулися з відповідними позовами. І будемо далі розбиратися. Якщо побачимо досить підстав для звернення в правоохоронні органи, найближчим часом будуть підготовлені відповідні заяви», – пояснив адвокат Олексій Шевчук, який представляє інтереси Кличка у цих справах.

У Кабінеті Міністрів та Офісі президента поки що на подані Кличком позови не відреагували.

Як писав «Вголос», Кличко має альтернативний законопроєкт про Київ.