"Учора в стінах сесійного залу Верховної Ради відбувся авантюрний акт і його організаторам слід нагадати кілька азбучних істин, – заявив сьогодні під час виступу в парламенті член Ради партії "Народний Союз Наша Україна", представник Президента у Верховній Раді Юрій Ключковський. – Відповідно до ст.1 Конституції України, вона є правовою державою. Відповідно до частини 2 ст. 8 Конституції, Конституція має найвищу юридичну силу і закони та інші нормативно-правові акти приймаються лише на її підставі і повинні їй відповідати. Ст. 6 частина 2 Конституції стверджує, що органи законодавчої та іншої влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах. Частина 2 ст. 19 Конституції говорить про те, що органи влади і посадові особи діють виключно на підставі, в межах повноважень і в спосіб, встановлений Конституцією та законами України". Про це повідомила  прес-служба виборчого блоку «Наша Україна».

«Вчора, 10 січня, були порушені встановлені Конституцією межі повноважень Верховної Ради. Посилання на пункт 12 (а не частину, як ідеться у цій так званій постанові) ст. 85 Конституції, де йдеться про те, що парламент вирішує питання відставки Кабміну, є м'яко кажучи, непорозумінням, а може і свідомим введенням в оману народних депутатів. У ст. 115 Конституція чітко розрізняє два явища – відставку Кабінету міністрів, яка відбувається з ініціативи Кабміну, а не Верховної Ради, і резолюцію недовіри Кабміну, яку приймає парламент. Таким чином, Конституція України не надає парламенту права "відправляти у відставку" Кабінет міністрів, а лише дає право оголошувати йому резолюцію недовіри", – підкреслив Ю.Ключковський.

"Відносно нової редакції ст. 87 Конституції ініціювати оголошення резолюції недовіри можна або з волі Президента, або за підписами 150 народних депутатів, – наголосив представник Президента у Верховній Раді. – Вчора два комуністи узурпували право або Президента, або третини парламенту. Таким чином, вчора, 10 січня, Верховна Рада прийняла юридично безграмотний документ з ініціативи тих, хто вносив зміни до Конституції, але всупереч її новій редакції".

"В науці права для таких документів є дуже гарна назва – вони нікчемні. Тобто вони ніколи не діють. І ця постанова ніколи не діяла і діяти не буде. У нас є прем'єр-міністр, міністри, а не виконувачі обов'язків", – додав Ю.Ключковський. 

10 січня Верховна Рада відправила у відставку Прем'єр-міністра України та членів Кабінету Міністрів України. «За» проголосувало 250, проти ¬– 50, утрималося 2.

ЗІК