Кміть позбувся приставки т.в.о., його заступники написали заяви на звільнення (кожен сподівається, що саме його заяву губернатор не підпише), журналісти розважаються прогнозами персональних перестановок у Львівській ОДА, зацікавлені особи гадають з ким тепер актуально дружити. Перестановки грядуть. Але, здається, наразі повної картинки змін не має й сам Кміть. І ось чому.

1. Кміть не має своєї команди

Пам’ятаєте історію про те, як Кміть став губернатором і про його зустріч з Ющенком, на якій обговорювалося це призначення.

«Із самим президентом ми розмовляли хвилин сорок. Я чомусь так налаштувався, що мене не призначать, чітко висловив своє бачення того, що твориться в області. Це не було дуже критично, бо я ж насправді не знаю стану справ, то й не знаю, що критикувати…Наші з Віктором Андрійовичем погляди на Львівщину дивовижно збіглися. Ми з ним обоє бачимо область як острівець України, який ще є українським. І є два варіанти: ця українськість пошириться на всю державу – і ми отримаємо монотонну націю, яка зберігає традиції, шанує все рідне, або те, що є створене Радянським Союзом на сході та півдні України, поширюватимуть і на захід. І тоді ми через якийсь час отримаємо зовсім іншу державу. Це дуже важлива річ. І львів’яни мають розуміти свою місію».  (Газета по-львівськи)

Якщо Кміть розповідає правду про власне призначення («Йшов по Хрещатику, задзвонив мобільник, виявилося – Балога, очнувся губернатором»), то жодних умов свого призначення на губернаторську посаду він не виставляв, в тому числі не обумовив приходу разом із собою в ОДА своєї команди фахівців. Тим більше, що політичної команди у Кмітя просто не могло бути і немає. Цей висновок опосередковано підтверджує і те, як формувалося нове керівництво прес-служби ОДА.

2. Кміть обтяжений політичними домовленостями

При всій повазі до прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, якось непереконливо звучить твердження, що вона погодилася позбавити Кметя приставки т.в.о. просто так, мотивуючись чисто людськими симпатіями чи, що ще менш вірогідно, оцінивши заслуги Кметя у боротьбі з інфляцією та паводком. ЮВТ перш за все політик і рішення по Кметю вона приймала політичне (чи бізнесове), тобто корисне для себе і для свого оточення. Вірогідно, Кміть погодився на умови, які йому продиктувало це оточення.

Крім того, губернатор є залежним і від керівника президентського Секретаріату, а тому не виключено, що він змушений буде враховувати побажання Балоги, який просуватиме на посади членів ЄЦ чи просто якихось своїх протеже.

А відтак при ближчому розгляді стає зрозуміло, що Кміть не є вільний у питанні формуванні своєї нової команди.

3. Кміть не має з кого вибирати

Кміть публічно пообіцяв шукати на посади в ОДА людей «моральних і професійних». Саме в такій послідовності. Краще він би цього не робив! Адже тих, хто справді зберіг моральний авторитет, – у політиці практично не залишилося, бо саме ця моральність стоїть на перешкоді кар’єрного зростанню. В нашій країні чомусь складається так, що слова «моральність» і «професіоналізм», якщо їх застосовувати щодо чиновників, відразу стають антонімами. Проте можливо ми помиляємося, і Кміть, поняття «моральність» трактує дещо полегшено. Адже, на наш погляд, не зовсім моральним з його боку було нагороджувати на День незалежності своїх компаньйонів.

4. Невідомо як довго Кміть обійматиме посаду губернатора

Саме тому більшість кандидатів остережеться приймати пропозицію про перехід на роботу в ОДА. Бо, як би не запевняв Кміть, що він, як мінімум, протримається до президентських виборів, в нашій країні все можливе. Та й коли будуть президентські вибори також невідомо. Зате відомо, що посада губернатора Львівщини завжди була важливою розмінною монетою в політичних торгах у Києві.