Ветеранські організації прийняли рішення про свою неучасть в офіційних заходах, які запланувала влада провести у Львові з нагоди Дня перемоги. Про це йдеться в офіційному листі на ім’я голови Львівської ОДА Миколи Кметя за підписом голови Львівської обласної організації ветеранів України, Героя Соціалістичної праці Т. Махоньока.

"6 травня відбулася нарада представників Львівської обласної та міської організацій ветеранів України, політичних партій та громадських організацій. Йшлося про святкування і участь ветеранів в урочистостях з нагоди відзначення 64-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні у військовому клубі 80-го окремого аеромобільного полку 13 армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України. Прийнято рішення в урочистостях не брати участі… Вирішено відзначення Перемоги у Львові провести на пам’ятках Великої Вітчизняної війни – Пагорбі Слави, Солдатському Меморіалі, Монументі Бойової Слави Радянської Армії" - йдеться у листі.

Такий крок ветерани вчинили на знак протесту проти «безвідповідального ставлення Львівської влади до Дня Перемоги і ветеранів.

"Упорядкування військових кладовищ, братських та одиноких могил, меморіальних комплексів, скульптурних, архітектурних та інших споруд і об’єктів, що увічнюють пам’ять про Перемогу та подвиги її учасників на Львівщині не зреалізовано", - костатується у листі. - Органи місцевого самоврядування та державної влади не фінансували підтримання пам’яток Великої Вітчизняної війни в належному стані. Це призводило до їх руйнування. Приклад – Пагорб Слави, Солдатський Меморіал, Монумент Бойової Слави Радянської Армії. Недопущення наруги над військовими похованнями відверто проігноровано. Комарницька міська рада демонтувала Монумент воїну-визволителю, рештки загиблих воїнів Червоної Армії ексгумувала та перепоховала.Голова Сокальської райдержадміністрації І. Бережницький заборонив проведення естафети пам’яті «Слава визволителям України». Загиблих прикордонників 13 прикордонної застави звинувачено в тому, що на їх сумлінні мільони невинних жертв українського народу?! Дрогобицька міська влада злочинно замовчує місце поховання Героя Радянського Союзу, гвардії генерал-майора Васильєва Івана Васильовича",- стверджують ветерани.

Львівська обласна держадміністрація на ці образливі для ветеранів факти не прореагувала, - наголошують ветерани.  

9 травня 2009 року виповнюється 64 роки з дня премоги Радянського Союзу над фашистською Німеччиною у Великій Вітчізняній війні. 
 

Фото: www.nezabarom.ua/ua/victory-day/