15 млн. грн. виділених Кабміном Львівська ОДА скерує на оздоровлення дітей та виплату компенсацій населенню. Про це повідомив т.в.о. голови Львівської ОДА Микола Кміть під час відвідин потерпілого від паводку Стрийського району.

За його словами, 9,370 млн. грн. направлять на оздоровлення дітей в літніх таборах та санаторіях. За ці кошти відпочинок планують оплатити 6 тисячам дітей. Ще 5,623 млн. грн. піде на забезпечення належних умов життєдіяльності населення.

Також т.в.о. голови Львівської ОДА повідомив, що на завтрашній президії Львівська облрада планує виділити 2 млн. грн.. на відновлення присадибних ділянок.

Окрім того, кошти зібрані на спеціальний рахунок, який відкрила ОДА, також потратять на потреби людей. За словами Кмітя, найбільше від паводку постраждали Самбірський та Стрийський райони. На них вже виділили 1,983 млн. грн. і 1,336 млн. грн., відповідно.

Микола Кміть висловив подяку усім, хто брав участь у ліквідації наслідків стихії, зокрема МНС, а також головам Донецької, Луганської та Закарпатської ОДА за надану фінансову допомогу. Окрім того, він повідомив, що ЛОР, ЛОДА та Кабінет Міністрів підпишуть угоду, що стосується забезпечення захисту населення від стихійних лих. Угода передбачена на п’ять років та ініціатором її виступила влада Львівської області.

"Львівщина запропонувала 5-річну програму по забезпеченню захисту населення від стихійних лих. Кошторис програми складає 3,6 млрд. грн.", – сказав Микола Кміть.

Губернатор зазначив, що угода є важливою, оскільки передбачає фінансування на всі п’ять років, а не дотаціями кожного року.

"Також важливо, програма не мінятиметься з огляду на чергову зміну уряду або парламенту. Під час зустрічі з 11 заступниками міністрів, я обговорив з ними кожен пункт програми окремо. Вони вже поставили свої підписи. Лишилося святково підписати програму між облрадою, обласною держадміністрацією та кабінетом міністрів" – додав Микола Кміть.

Голова облдержадміністрації не уточнив коли саме угоду буде підписано.

Станом на 30 липня на Львівщині залишаються підтопленими 2678 житлових будинків, 1740 підвалів, 2893 присадибних ділянок у 119 населених пунктах 8 адміністративних районів та 4-х міст обласного значення.

Без газопостачання залишаються 4 населених пункти Сколівського – 1 н/п (с. В. Синьовидне), Старосамбірського - 3 н/п (с. Лужок, Бусовисько, Тершів), (1580 абонентів).

На Львівщині підтоплено 10 052,1 га сільськогосподарських угідь, збитки становлять 63,8 млн. грн.

У зв'язку з випаданням в період з 22 по 26 липня сильних, а місцями дуже сильних дощів (188 - 232 мм, що становить 148 - 184% місячної норми) на території гірських районів області сформувався і пройшов на ріках басейну Дністра і Стрия висоководний дощовий паводок.

Збитки від повені на Львівщині оцінюють в 340 млн. грн.