Північна Корея провела “дуже важливий тест”  на місці запуску супутника “Сохе” – полігоні для ракетних випробувань, який Пхеньян обіцяв закрити.

Про це повідомляє АР.

Як зазначається, на тлі тривалих переговорів з США про денуклеаризацію північнокорейські ЗМІ відзначають “успішний тест великої значимості”, проте не повідомляють що саме тестувалося.

“Результати недавнього важливого випробування будуть мати важливе значення для зміни стратегічної позиції КНДР у найближчому майбутньому”, – йдеться у ЗМІ КНДР.

У Південній Кореї заявили, що спільно з США моніторять діяльність на основних північнокорейських об’єктах і швидше за все КНДР провела статичні випробування ракетного двигуна, а не запуск ракети.

На думку експертів, статичні випробування двигуна для нової ракети на твердому або рідкому паливі є “гучним сигналом про те, що може чекати світ після Нового року” – терміну, встановленого Північною Кореєю для США у переговорах щодо денуклеаризації.

КНДР очікує, що Штати змінять політику настоювання на односторонній денуклеаризації Пхеньяна і вимагає скасування фінансових санкцій.

Крім того, посол КНДР в ООН заявив, що у переговорах між США і КНДР  питання денуклеаризації Корейського півострова фігурувати не буде.

“Я був би здивований, якби Північна Корея повелася вороже … Він (лідер КНДР Кім Чен Ин – ред.) знає, що у мене скоро вибори. Не думаю, що він хоче втручатися в це, але побачимо … Думаю , він хотів би, щоб дещо сталося. Відносини дуже хороші, але є певна неприязнь, безумовно”, – відповів на це Трамп.

Нагадаємо, нещодавно КНДР запустила невідому ракету.