Прикордонники Північної Кореї захопили російське риболовецьке судно “Сянхайлінь-8”, на борту якого перебувало 17 моряків.

Інцидент трапився ще 17 липня. Проте, подробиці затримання судна лише зараз озвучив заступник директора Північно-Східної рибальської компанії Сергій Седлер, пише Комерсант.

На борту судна перебували 15 росіян і 2 громадян Південної Кореї. Вони прямували з південнокорейського порту Сокчо в Японське море і не мали вантажу.

“О 4 годині ранку 17 липня прямо на ходу на корабель висадилися прикордонники і відключили всі засоби зв’язку. Ми навіть не відразу зрозуміли, що трапилося. Спочатку думали, що вони дрейфують, але потім зрозуміли, що їх захопили”,
– розповів Седлер.

КНДР захопила цей корабель в 53 милях від кордону країни нібито через незаконний перетин кордону. Усіх моряків затримали і доставили у порт Вонсан. Там їх тримають у закритих каютах, регулярно обшукують та допитують.

“Чомусь корейці придумали, що 50 миль – це “зона їх військового охорони”, яка  жодним міжнародним інститутом не визнана. Так нам сказали в посольстві”, – зазначив Седлер.

За словами співвласника компанії, якій належить судно, такий інцидент трапився вперше. Наразі зв’язку з моряками немає.