Про це повідомив директор національної розвідки США Джеймс Клеппер, передає «ВВС Україна».

За словами американського посадовця, КНДР робить кроки для створення міжконтинентальної балістичної ракети.

Це сталось за кілька днів після того, як Північна Корея запустила ракету дальньої дії. Цей запуск, на думку критиків, міг бути тестуванням забороненої ракетної технології.

У вересні минулого року Пхеньян заявив, що головний ядерний комплекс в Йонбені відновив нормальну роботу.

Цей реактор є джерелом плутонію для військової ядерної програми КНДР.

«За нашою оцінкою Північна Корея слідом за цією заявою розширила потужності зі збагачення урану і відновила роботу реактора з виробництва плутонію», - заявив Джеймс Клеппер, виступаючи в сенатському комітеті зі збройних сил.

«Також, згідно з нашими оцінками, цей реактор працює досить довго, так що він вже може почати виробництво плутонію з відпрацьованого палива протягом найближчих тижнів або місяців», - додав він.

За оцінками експертів, перезапущений реактор за рік потенційно може виробити стільки плутонію, що виставить на одну бомбу.

Для того, щоб виготовити бомбу потужністю 20 кілотонн, потрібно приблизно 4 кг плутонію.

США, Південна Корея та навіть Китай вважають, що запуски ракет пов'язані з розвитком технологій міжконтинентальних балістичних ракет.

Пхеньян обіцяв кілька разів припинити роботу в Йонбені та навіть в 2008 році знищити охолоджувальну башту. Це було в межах домовленостей про роззброєння в обмін на допомогу.

Однак у березні 2013 року - після того, як Пхеньян провів третє ядерне випробування, він пообіцяв запустити всі об'єкти в Йонбені.

Північна Корея перебуває під санкціями ООН через ядерні випробування.

Переговори за участі Південної Кореї, США, Китай, Японію і Росії, які мали на меті припинити ядерну програму КНДР, у 2009 році зайшли в глухий кут.

Пхеньян заявляє, що йому вдалося створити досить компактний ядерний пристрій, щоб розмістити його на ракеті як боєголовку.

Однак американські експерти сумніваються в правдивості цих тверджень.

Нагадаємо, Північна Корея в ніч на неділю, 7 лютого здійснила запуск ракети дальньої дії, порушуючи резолюцію ООН.