Українська мала проза XX століття. Антологія. – Київ. – "Факт". – 2008

Упорядник – Віра Агеєва. Ціна – 100 гр.

"У цій книжці представлено найкращі твори українських новелістів ХХ століття, зокрема Ольги Кобилянської, Михайла Коцюбинського, Михайла Яцкова, Василя Стефаника, Миколи Хвильового, Віктора Домонтовича, Ігоря Костецького, Григора Тютюнника, Тараса Прохаська, Оксани Забужко.

Наша мала проза розкрила психологію перечулених, мімозно вразливих нових жінок епохи декадансу – і неймовірно трагічний досвід галицьких переселенців у Новий світ, високий ідеалізм митців-модерністів, котрі поставили творчість вище за всі цінності, – і розчарування безґрунтовних революційних романтиків, які захотіли взяти на себе місію вдосконалення Божого творіння.

У другій половині століття кращі українські майстри зосереджувалися на героях-марґіналах, що не могли співіснувати з радянською дійсністю. Покоління 1991 року скрупульозно аналізувало стан людини, котра переживає крах узвичаєних цінностей і мусить адаптуватися до цілком нового часопростору. Маємо цілий ряд блискучих імен, різні стильові моделі, різні індивідуальні манери письма, пов’язаних як з модерністськими, так і з визивно авангардними орієнтаціями й традиціями".

Мак’юен Іен. Спокута. – Київ. – "Кальварія". – 2008

Переклав – Віктор Дмитрук. Ціна – 39 гр.

"Тринадцятирічна Брайоні вигадує історію. І щоб ця вигадана історія таки справдилась, дівчинка з "найшляхетніших" міркувань відправила до в’язниці невинну людину, а потім усе життя шукає собі виправдань. Вона стає письменницею і придумує щасливий фінал цієї історії… Іен Мак’юен – один з найкращих сучасних британських авторів.

"Спокута" – найвідоміших його роман. Екранізація цього роману стає подією світового значення. Фільм "Спокута" отримав головну нагороду Британської кіно академії, "Золотий глобус" і став одним з лідерів "Оскара-2007" за кількістю номінацій".

Мілош Чеслав. Родинна Європа. – Львів: "Літопис". – 2007

Переклад: Лідія Стефановська, Юрко Іздрик. Ціна – 40 гр.

"Чеслав Мілош (1911–2004) – польський письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури та інших почесних відзнак, автор відомих в Україні поетичних творів. У цій книжці він розповідає нам свою історію – сповнений труднощів життєпис “покоління воєн”, поєднаний із легким гумором приватних спогадів.

Особиста історія письменника невіддільна від історії роду, країни, Європи. “Провінційна” частина Європи у книжці стає центром авторського бачення епохи. Таке зміщення координат історії, як на фотокадрі з несподіваним ракурсом, проявляє особливі деталі. Цей твір – своєрідна сповідь про екзистенційні спокуси, що виникали на життєвому шляху автора, та про життєвий вибір".

Дзюба І. Тарас Шевченко. Життя і творчість. – Київ. – Видавничий дім "Києво-Могилянська академія".

Ціна – 55 гр.

"Праця Івана Дзюби про Тараса Шевченка поєднує розповідь про життєвий і творчий шлях творчий шлях великого поета й художника з інтерпретацією його спадщини, аналізом конкретних творів та характерних мотивів поезії й прози в синхронному і діахронному вимірах".

Купити всі ці книги можна в "Українській книгарні", що на проспекті Свободи, 8

фото: book-ye.com, irf.kiev.ua, moscowbooks.ru