Основна частина листувань у 87 сторінках, які ГПУ навесні 2017 року передало до НАБУ, стосується розслідувань протиправної діяльності компаній, підконтрольних двом народним депутатам.

Про це заявили у прес-службі  Національного антикорупційного бюро.

“Йдеться про факти заволодіння 300 млн куб. м газу (кримінальне провадження від 12.12.2016 р.) та одного з епізодів заволодіння коштами “Укрзалізниці” (провадження від 31.03.2016 р.)”, – зазначили у НАБУ.

У першому випадку до кримінальної відповідальності притягуються службові особи та неформальні куратори ТОВ “Енергія-Новий Розділ” і ТОВ “Енергія-Новояворівськ”, бенефіціарами яких є два народні депутати (один з них — голова комітету Верховної Ради з питань транспорту), зазначили у відомстві.

“Досудове розслідування у цій справі завершено, матеріали відкриті стороні захисту для ознайомлення, після чого її скерують до суду. Встановлена сума збитків – 1,4 млрд грн”, – зауважили в НАБУ.

Також у бюро повідомили, що відповідно до провадження, накладено арешт на дві ТЕЦ, які фактично належать народним депутатам “та використовувались для вчинення злочину їхніми підлеглими”. Їх передали в управління АРМА.

“У другому кримінальному провадженні  за фактами заволодіння коштами “Укрзалізниці” справу стосовно двох осіб скеровано до суду”, – повідомили в НАБУ.

У двох вказаних кримінальних провадженнях детективи НАБУ притягнули до відповідальності 15 осіб, загальна сума збитків через корупцію становить 1,5 млрд грн.

Нагадаємо, що можливу причетність керівника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника до приховування корупційних схем в оборонці перевірять у ДБР.

Напередодні Ситник заявив, що збитки від розкрадання в “Укроборонпромі” становлять 1 мільярд.