Про це він написав у листі українському режисерові, повідомляє Радіо Свобода.

Побоюючись, що цензура не пропустить його лист, Кольченко докладно розповів про його зміст адвокату Світлані Сидоркіній, яка відвідала його в колонії в Копейську.

«У листі він написав, що, на його думку, голодування може бути ефективним для захисту тільки в тому випадку, якщо держава дорожить своєю репутацією. Вважає, що у випадку з Олегом – Росія може проігнорувати його голодування, не даючи померти, просто застосувавши примусове годування і відправивши його на психіатричну експертизу. Смерть Магнітського в Росії нічого не змінила, замість цього був прийнятий Закон Діми Яковлєва. Він не відмовляє Олега, оскільки знає, що він впертий і рішення свого не змінить. Він дуже побоюється за його здоров'я, оскільки знає про клімат та умови життя в Лабітнангі від інших ув'язнених, ще з часів, коли вони з Олегом йшли по етапу. Хоча Саша і не згоден з методом Олега, але поважає його позицію про звільнення політв'язнів України з російських катівень і готовий підтримати Олега, якщо буде необхідність», – розповіла Сидоркіна.

Адвокат повідомила, що намагалася відрадити Кольченка від голодування, посилаючись на проблеми зі здоров'ям, через які він знаходиться на дієтичному харчуванні.

Крім листа Сенцову, Кольченко написав звернення на ім'я Володимира Путіна з вимогою втрутитися в ситуацію з голодуванням Сенцова і звільнити його. Однак Кольченко також побоюється, що цензура не пропустить це звернення.

Адвокат також уточнила, що до умов утримання в колонії у Кольченка претензій немає.

Раніше політв'язень Олег Сенцов сказав, що голодуватиме навіть до фатального кінця.

 

«Вголос»