Про це йдеться у рішенні «Про розвиток в області сімейних форм виховання дітей», прийнятому сьогодні Колегією Львівської обласної державної адміністрації.

У проекті рішення мова йде про те, що як і в цілому в державі , так і в Львівській області спостерігається поширення такого явища як соціальне сирітство, зумовлене ухиленням або відстороненням батьків від виконання своїх обов’язків щодо неповнолітньої дитини. Так станом на 1.10. 2010 року у Львівській області зареєстровано 2816 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Причому щороку кількість дітей зазначеної категорії зростає.

Як зазначив начальник служби у справах дітей ЛОДА Володимир Лис, лише за 9 місяців 2010 року службами у справах дітей Львівської області на облік взято 363 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Станом на 1 жовтня 2010 року у Львівській області усиновлено 51 дитину, з них 44 дитини усиновили громадяни України, а 7 дітей іноземні громадяни. За 9 місяців цього року влаштовано в дитячі будинки сімейного типу 23 дитини, хоча область брала на себе зобов’язання влаштувати 35 дітей. Отже, для виконання планових показників за листопад-грудень 2010 року необхідно влаштувати у дитячі будинки сімейного типу та до прийомних сімей ще 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Найбільше дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування виховується у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу в Жовківському районі – 23 дітей, Мостиському – 21 дитина, Львові – 18 дітей, Пустомитівському, Сколівському, Сокальському районах – по 15 дітей, Городецькому, Жидачівському районах – по 12 дітей, Кам’янка-Бузькому районі – 11 дітей, Золочівському та Перемишлянському районах – по 10 дітей. Але жодної прийомної сім’ї не створено в містах Червонограді, Новому Роздолі, а також в Самбірському районі.