Як інформує прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода, такі дії охоронці здійснювали за прямою вказівкою Бориса Колеснікова. Так, помічник народного депутата Леонтія Мартинюка Олександр Аронець, зокрема, зафіксував, як чужою карткою голосувала «регіонала» Ірина Бережна. Фракція Всеукраїнського об’єднання «Свобода» вимагатиме належної реакції на дії Колеснікова від регламентного комітету парламенту.

Як зазначає заступник голови фракції ВО «Свобода» Андрій Мохник, Олександр Аронець як помічник народного депутата-свободівця отримав завдання бути на балконі преси і фіксувати приклади неперсонального голосування.

«Вочевидь, свободівець здійснював контроль досить ефективно, адже йому вдалося зафіксувати на фото те, як депутатка-«регіоналка» Ірина Бережна, окрім себе, голосувала за Сергія Ківалова. Це стало причиною для скасування рішення, проголосованого всупереч статті 47 Регламенту Верховної Ради України», – зазначив Андрій Мохник.

«Регіонали», які побачили, що порушення з їхнього боку фіксуються, почали кричати з погрозами до Олександра Аронця. Найбільше відзначився Борис Колесніков, який розказував, що він зробить із націоналістом за те, що той наважився сфотографувати нахабні дії «піаністів» від Партії регіонів. Спільно зі своїм поплічником-українофобом М.Левченком Колесніков піднявся безпосередньо в ложе преси, давши спочатку вказівку охоронцям вивести звідти свободівця.

Водночас на захист свободівця на балкон піднявся народний депутат Андрій Мохник. Це було саме в той час, коли Колесніков збирався силоміць витягнути Олександра Аронця з ложа преси. «Регіонал» намагався пояснити свої дії тим, що націоналіст… образив його «звинуваченням у розкраданні країни». У відповідь на це Колеснікову порадили звернутися до суду та не ганьбитися такими діями.

Заступник Голови ВО «Свобода», коментуючи інцидент, заявив: «Дії Бориса Колеснікова – це ганьба для депутата. Замість того, щоби слідкувати за дотриманням законодавства з боку своїх колег по фракції, Колєсніков вдається до брутальних дії і намагається відвести увагу від того, що помічник народного депутата зафіксував порушення принципу персонального голосування».

Андрій Мохник також наголосив, що фракція «Свободи» буде подавати до Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України щодо неприпустимої поведінки Колєснікова та вимагатиме вжити відповідних заходів.

Окрім того, під час брифінгу, який відбувся у Верховній Раді, лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок заявив: «Представникам Партії регіонів дуже незручно, що представники опозиції контролюють процес голосування. Вони нацьковують своїх охоронців та народних депутатів на помічників опозиціонерів. «Регіонали» хочуть викидати з балконів преси людей, які виконують свої конституційний обов‘язки та фіксують порушення в стінах парламенту щодо персонального голосування. Проте ми вимагатимемо дотримання Конституції і не відступимо від своєї мети – перетворити український парламент та взірцевий європейський законодавчий орган».