Про це Вголосу повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

Відзначимо, що візит Колеснікова, як і відкриття Бескидського тунелю, неодноразово відкладали. Зокрема, відкриття тунелю останній раз планували на 27 вересня.

Нагадаємо, 15 липня минулого року Укрзалізниця підписала договір на проектування та будівництво нового двоколійного Бескидського тунелю (Львівська залізниця) з приватним акціонерним товариством «Будівельна асоціація «Інтербудмонтаж».

Заплановано побудувати тунель протяжністю 1822 метри поруч з існуючим одноколійним, який за свою понад сторічну історію вже перебуває в аварійному стані.

Будувати тунель у Карпатах будуть за новітньою австрійською технологією, частину робіт виконуватиме субпідрядник – досвідчена австрійська компанія «ПОРР». Різні підготовчі роботи, а також укладання колії, електрифікацію об’єкту Львівська залізниця виконуватиме за власні кошти.

Будівництво повинно закінчитися у 2015 році.

За оцінками фахівців, спорудження двоколійного Бескидського тунелю збільшить пропускну здатність залізниці, а також сприятиме розвитку транзитного потенціалу України, оскільки цей об’єкт входить до п’ятого пан’європейського транспортного коридору (Італія-Словенія-Угорщина-Словаччина-Україна-Росія).

Станом на 2011 рік вартість об’єкту складала 142 млн. доларів США.