Про це заявив голова Львівської обласної ради Петро Колодій під час прес-конференції сьогодні, відповідаючи на запитання журналістів про те, наскільки ефективною буде співпраця цих двох структур.

Петро Колодій зазначив, що нещодавно був затверджений бюджет області на 2013 рік, з ОДА напрацьовуються програми та інші економічні документи.

«Щодо покращення економічного стану та добробуту населення Львівщини співпраця є, вона була і продовжуватиметься надалі. Що стосується політичної ситуації, то співпраця у цьому напрямку є неможливою, як було і в попередні роки», – сказав Петро Колодій.

Заступник голови Львівської облради Валерій П’ятак зазначив, що конфлікти між місцевими органами законодавчої та виконавчої влади будуть до тих пір, доки у країні буде така адміністративна система.

«Треба задуматись над тим, що потрібно реформувати територіальний та адміністративний устрій в усій країні. Ради і виконавчі комітети мають займатися тими функціями, які їм надає чинне законодавство, а адміністрації мають захищати конституційні права мешканців територій, тобто виконувати наглядові функції. Однак це наразі перспектива », – сказав Валерій П’ятак.

Він додав, що у Львівській області є низка програм та документів, які спільно напрацювали профільні комісії та управління обох структур.
«Ми повинні зробити все, щоб у сесійній залі ці ініціативи були підтримані, бо вони стосуються не політики, а територіально-господарського комплексу, розвитку окремих секторів чи галузей», – пояснив заступник голови ЛОР.

Валерій П’ятак зазначив, що оцінити роботу Львівської ОДА протягом минулого року, можна буде заслухавши звіт Михайла Костюка. Такий звіт можливий не раніше кінця березня, адже статистичні та аналітичні дані за минулий рік надходять в кінці лютого – на початку березня.

Фото Йосипа Марухняка