Як повідомляє прес-служба Львівської обласної ради, про це Петро Колодій заявив на відкритті виставки «Холодна війна: коротка історія розділеного світу», яка відбувається у рамках  фестивалю «Під Високим Замком 2014: перегляд сучасного польського кіно».

Ректор університету ім. Івана Франка, де відбувається виставка, на відкриті Володимир Мельник зазначив, що чим далі людство віддаляється від подій ІІ Світової війни, від подій, які ознаменували новий феномен європейської цивілізації – холодної війни, тим актуальнішими стають сьогодні питання осмислення тих процесів, які розділили не лише світ, але й заклали розлом в архітектоніці європейської цивілізації і всього світу.

«Чим прискпівливіше ми вдивляємося в історичні контури минулого, тим чіткіше проглядаються контури майбутнього. Ця виставка присвячена подіям історичного минулого – так званій холодній війні. Вона дає можливість нам переосмислити ще раз ті процеси, які призводять сьогодні до різного року катаклізмів та непорозумінь», – зауважив Володимир Мельник.

Водночас віце-президент Інституту Національної пам’яті Республіки Польща Агнєшка Рудзінська зазначила: «Як на мене, то ця виставка є певним попередженням. Адже, коли ще тривали роботи над нею – в 2010 році, то світ виглядав зовсім інакше. Нам тоді здавалося, що повернення до холодної війни, до війни в Європі є неможливим. Але сталося все по-іншому: сьогодні, коли презентуємо цю виставку у Львові, Україна є зовсім іншою. Іншими також є Європа та цілий світ. Тому ця виставка набуває великого та особливого значення сьогодні. Виставка змушує кожного з нас задуматися, як нам бути далі, що потрібно робити, аби вберегти світ від нової холодної війни і від того поділу світу, який приніс стільки нещастя народам».

Голова обласної ради Петро Колодій акцентував увагу на тому, що така виставка є дуже актуальною, адже, дивлячись на експозицію робіт, можна аналізувати, що Україна ще не зробила і що їй потрібно зробити.

«Холодна війна, яка тривала майже півтоліття, завершилася буквально на короткий проміжок часу. З приходом до влади Путіна, цю війну було знову розпочато, аж поки ми не отримали тих наслідків, які бачимо нині на сході України. Іншими словами, сьогодні триває нова холодна війна», – сказав Петро Колодій.

Він також висловив побажання, щоби Україна та країни Європи разом формували інформаційний простір, наповнювати його об’єктивною інформацією про події сьогодення та берегли світ від російської пропаганди.

Про важливе значення виставки в своєму виступі також окреслив Генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд.

«Молоді люди – студенти, які присутні на відкритті цієї виставки, мабуть не пам’ятають тих подій, які стали передумовою виникнення холодної війни. Зате про них добре знають і згадують панове професори університету. Це був насправді страшний період, коли були зламані долі народів та людей... Ось і нині ми бачимо чорну хмару, яка направляється зі сходу», – зазначив він.