Про це 31 березня 2014 року заявив народний депутат від ВО «Свобода», голова Волинської  «Свободи» Анатолій Вітів, коментуючи втручання Росії у внутрішні справи України і спроби нав’язати федералізацію та другу державну мову, інформує кореспондент Вголосу.

Свободівець наголосив, що нині у світі фактично залишилася єдина колоніальна імперія – Російська Федерація. Її зникнення з політичної карти світу звільнить народи від колоніального гніту і покладе край імперським замашкам Москви.

«Сьогодні у світі залишилася фактично єдина колоніальна імперія – Російська Федерація. Ще 14 грудня 1960 року ООН прийняла Декларацію про надання незалежності колоніальним країнам і народам. З того часу розпалися відомі колоніальні імперії світу, крім однієї – російської. Колоніалізм – це головна перешкода на шляху розвитку народів світу, формування сучасних націй. Росія своєю політикою підриває основні принципи ООН і всього міжнародного співтовариства, здійснює дискримінацію і сегрегацію народів, які проживають на її території, вбиває їх національну самобутність, експлуатує економічно», – сказав він.

Націоналіст закликав міжнародне співтовариство не бути байдужим до питання звільнення народів Російської Федерації від колоніального гніту.

«Міжнародне співтовариство не може бути байдужим у питанні звільнення народів Росії від колоніального гніту і гарантувати їм право на національне самовизначення та незалежність. Деколонізація РФ – це одне з головних завдань ХХІ століття. Без розпаду цієї імперії процес знищення колоніалізму на планеті буде незавершеним. А Москва залишатиметься потенційною загрозою для всіх країн. Окупація Криму – це ніщо інше як спроба Росії розширити свої колоніальні володіння. Суть зовнішньої політики Кремля очевидна – перетворення сусідніх країн у свої колонії. Вважаю, що держава, яка здійснює таку агресивну політику, не має права на існування у ХХІ столітті. Тому її необхідно виключити з усіх міжнародних організацій і структур, як у 1939 році СРСР виключили зі складу Ліги Націй за напад на Фінляндію», – зазначив Анатолій Вітів.