Люди можуть різко набрати зайву вагу через небезпечні хвороби.

Про це повідомляє OBOZREVATEL.

Гіпотиреоз

Це найбільш поширене порушення роботи щитовидної залози, при якому відбувається зниження секреції її гормонів. У результаті обмін речовин сповільнюється і їжа засвоюється неправильно. Поступово людина набирає зайву вагу. Інші симптоми гіпотиреозу: слабкість, стомлюваність, випадіння волосся, порушення пам'яті, анемія, запори, розлад менструального циклу.

Полікістоз яєчників

Синдром полікістозних яєчників супроводжується гормональним збоєм у жінок, який призводить до підвищеного вироблення чоловічих гормонів. Симптоми хвороби: ожиріння, підвищене оволосіння тіла, відсутність менструацій. Сьогодні полікістоз яєчників є однією з найчастіших причин жіночого безпліддя.

Інсулінома

Інсулінома – це пухлина, за якої інсулін виділяється в надлишку, а рівень цукру в крові знижується. У результаті розвивається ожиріння. Також спостерігаються неврологічні симптоми, порушення пам'яті, уваги, знепритомнення.

Хвороба Аддісона

Порушення роботи кори надниркових залоз, при якому виділяється велика кількість гормону кортизолу, призводить до зменшення м'язової тканини і до збільшення жирової.

Синдром Піквіка

Це стан, при якому люди з крайнім ступенем ожиріння не можуть дихати досить глибоко і швидко. Хвороба призводить до низького рівня кисню і високого рівня вуглекислого газу в крові. Причина синдрому Піквіка – порушення роботи гіпоталамуса.

Інші симптоми: постійна сонливість, слабкість, підвищений тиск, задишка в стані спокою і при навантаженні, синюшність шкіри і слизових оболонок, набряки.

Зазначимо, що вище перераховано лише частину захворювань, які є причиною зайвої ваги. При цьому все ж у 75% випадків ожиріння розвивається через неправильне харчування і відсутність фізичного навантаження.