Протоієрей Православної церкви України, настоятель Свято-Миколаївського храму (м.Полтава) Олександр Дедюхін запропонував “соломонове рішення” питання про перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня.

Про це повідомляє “Обозреватель”.

За його словами, “збирається релігійна громада і вирішує, за яким календарем ми живемо: за новоюліанським чи за юліанським”.

На думку священика, для зміни церковного календаря слід передбачити перехідний період – 5-10 років.

Він також не бачить проблеми в тому, щоб святкувати Різдво Христове двічі. “Хто мені заважає два рази відсвяткувати Різдво? Хто мені заважає два рази відсвяткувати день святого Миколая? Нехай мені більше подарунків принесе.

Протоієрей нагадав, що уніфікований церковний календар – “досить пізній винахід”.

За його словами, довгий час в Православній церкви не було єдиних дат святкування, зокрема, Різдва і Великодня.

“Чому б нам зараз не підійти до цього питання під іншим кутом зору і не дозволити людям, наприклад, постити відносно дати Різдва, яку вони приймають? Все це можна зробити – було б бажання”, – заявив він.

Як писав “Вголос”, у ПЦУ підтримали заяву Епіфанія про перенесення дати святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня. В ПЦУ зазначили, що ні Євангеліє, ні Передання Церкви не дає “точного дня народження” Ісуса Христа, тому що головним у святкуванні є не його дата, а зміст події.