Колишній очільник Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) Митрополит Макарій відмовляється від отримання звання почесного громадянина Львова.

Відповідна заява міститься на сайті Львівської єпархії УАПЦ.

У повідомленні згадують, що 6 січня 2019 року у Константинополі (Стамбулі) у патріаршому храмі св. Георгія Побідносця на врученні Томоса для Православної церкви в Україні не були присутні колишні глави УАПЦ та УПЦ КП – Митрополит Макарій та Митрополит Філарет.

“Митрополит Макарій пояснив свою відсутність у Константинополі через непокору колишнього Патріарха УПЦ КП, а сьогодні Митрополита ПЦУ Філарета, який не бажає прийняти визаний Вселенською Патріярхією митрополичий устрій Православної Церкви в Україні. Саме  небажання зняти патріярший куколь і стало причиною відсутності архієреїв 6 січня у Константинополі”, – йдеться в заяві.

Водночас наголошується, що Митрополит Макарій, визнаючи рішення Матері-Церкви, відмовляється від пропозиції мера Львова Андрія Садового щодо отримання звання почесного громадяна Львова разом із Митрополитом Філаретом, “який ігнорує рішення Вселенської Патріярхії”.

“Владика Макарій є одним із перших священослужителів України, який 30 років тому став на шлях розбудови Незалежної Помісної Автокефальної Православної Церкви, проголосивши у жовтні 1989 року відхід від РПЦ та приєднався до відродженої 19 серпня 1989 р. УАПЦ.

На думку Митрополита Макарія, кожний свідомий українець, зокрема священик і єпископ, був зобов’язаний 15 грудня 2018 року зробити правильний вибір щодо створення Православної Церкви в Україні, за яку десятки єпископів і тисячі священиків та мирян віддали своє життя. Такі речі потрібно робити свідомо і не чекати державної нагороди, бо найбільша вдячність є від наших молільників на небесах, що життя своє поклали задля цієї мети, яка офіційно завершилася 6 січня 2019 року у Константинополі у патріяршій церкві св. Георгія Побідоносця на Фанарі”, – йдеться в заяві.

Нагадаємо, раніше Андрій Садовий виступив з ініціативою надання статусу почесних громадян Львова предстоятелям колишніх УПЦ КП Філарету та УАПЦ Макарію.