Росіянина й екс-менеджера українського олігарха Сергія Курченка Євгена Калініна затримали в Греції за запитом України, де він проходить за трьома статтями. Про це повідомляє «Оглядач».

Як йдеться на офіційному сайті Міністерства внутрішніх справ, його звинувачують за злочини за статтями 255, 366 і 212 Кримінального кодексу України.

Зокрема, Калініну інкримінують злочини, що підпадають під частину 1 статті 255 КК України (створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину). Частина 1 статті 366 (службове підроблення документів) і частина 3 статті (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах).

У картці справи вказується запобіжний захід: постанова суду про дозвіл на затримання.

Росіянина оголосило в розшук Управління Національної поліції в Одеській області в травні 2017-го. Відтоді той переховується від органів влади. Максимальні санкції згаданих статей передбачають 12, п’ять і десять років позбавлення волі.

Калінін до 2011-го займав пост в Україні віце-президента «ТНК-ВР Коммерс». Це дочірній холдинг російської нафтової компанії. За два роки він став виконавчим директором нафтового холдингу «ВЕТЕК», власником якого був олігарх Сергій Курченко.

Як повідомляв "Вголос", Курченко приторговує вугіллям із окупованих територій.