Про це повідомляє НВ

Розвідник і жінка, яка супроводжувала його, зазнали дії невідомої речовини, їх госпіталізували у важкому стані.

За інформацією поліції, інцидент з чоловіком і жінкою стався в одному з торгових центрів в центрі Солсбері, графство Вілтшир, в неділю, 4 березня.

Відразу після інциденту поліція оточила торговий центр і декілька інших районів міста для проведення знезараження вулиць і приміщень.

У поліції не назвали імена постраждалих. За інформацією BBC, ними виявилися 66-річний громадянин РФ Сергій Скрипаль і 30-річна жінка.

Скрипалю було надано політичний притулок у Великій Британії після обміну шпигунами між США і Росією в 2010 році.

Сергій Скрипаль - колишній полковник Головного розвідувального управління РФ, також працював в управлінні справами МЗС РФ

У 2006 році був засуджений на 13 років позбавлення волі за шпигунство на користь Великої Британії. Він зізнався, що був завербований британськими спецслужбами в 1995 році. За інформацією російського слідства, Скрипалю заплатили більше $100 тис. за інформацію про співробітників і агентів ГРУ, які діяли в країнах Європи.

У 2010 році був помилуваний в рамках операції з обміну громадян Росії, засуджених в Росії за шпигунство на користь США і Великої Британії, на агентів російських спецслужб, затриманих в США в червні 2010 року.