Колишня радниця президента США Дональда Трампа з питань Росії Фіона Гілл збирається свідчити у Конгресі щодо політики Білого дому стосовно України.

Про це повідомляє NBC.

Зазначається, що Гілл планує розповісти, що Джуліані та Сондленд обійшли стороною належний процес отримання доступу до Трампа у питаннях щодо України.

Ттакож повідомляється, що вона може сказати, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані та посол США у ЄС Гордон Сондленд оминали тогочасного радника з національної безпеки США Джона Болтона для спілкування з президентом Сполучених штатів щодо України.

Такі дії Джуліані та Сондленда будуть свідчити про порушення правил Білого дому та Ради національної безпеки США і ведення “тіньової політики щодо України”.

Журналісти запевняють, що показання Гілл стануть частиною розслідувань, що проводять комітети палати представників США в рамках процедури імпічменту президента Дональда Трампа. Заслухати її мають 14 жовтня.

За словами екс-чиновника Білого дому, новина про ймовірні свідчення Гілл у Конгресі налякала оточення Трампа, адже майже з початку каденції американського президента вона займала ключову роль у спостереженні за політикою України і Росії.

Нагадаємо, у четвер, 10 жовтня, під час пресмарафону глава держави Володимир Зеленський заявив, що на виборах у США Україна не підтримуватиме жодного кандидата. Також він заперечив тиск з боку Адміністрації Трампа.