Сьогодні, 16 січня, колишню львівську журналістку Олену Бойко-Віщур, котра у серпні 2015 року після обшуків СБУ втекла до Москви, примусово депортували з території Росії. Про це написав у Facebook Руслан Осташко, головний редактор російського інтернет-видання PolitRussia.

Утікачку депортували в Україну через пункт пропуску «Нехотєєвка» Бєлгородського району Бєлгородської області, що межує з українським п. п. «Гоптівка» Дергачівського району на Харківщині.

Бойко до Бєлгорода везли два судових пристави з Москви. Там до них долучилися двоє місцевих судових приставів і вони разом привезли депортовану журналістку на кордон. Після розмов із адвокаткою журналістки Галиною Перфильєвою, українку таки депортували.

Рішення про депортацію Бойко ухвалив 13 грудня один із районних судів Москви. Згідно з рішенням Преображенського суду Москви, Олена Бойко підлягала депортації з Росії через грубе порушення міграційного законодавства. Після цього 59-річна українка перебувала в одному із московських спецприйомників, звідки її відвезли до Бєлгорода.

Як повідомляв "Вголос", Олена Бойко приєдналася до бійки між польським і російським журналістами в студії програми «Место встречи» на телеканалі НТВ.