Про це пише The Telegraph.

Дослідження виявило, що найкраще дітям допомагають пісні Twinkle Twinkle Little Star, Hushabye Baby і Five Little Ducks. У ході експерименту фахівці співали їх групі дітей у віці трьох років, які очікують на операцію з пересадки серця, і контролювали частоту їх серцевих скорочень і сприйняття болю. Далі вони порівняли отримані дані з результатами двох інших груп (в одній з них дітям читали книги, а в іншій їх залишили на самоті).

У результаті зниження болю і частоти серцебиття спостерігалися тільки у дітей, яким наспівували колискові. За словами одного з авторів дослідження – Девіда Харгрівза, музика виробляє фізіологічний ефект. Хоча дослідження ще не завершено, він стверджує: «Музична терапія обійдеться нам дешевше, ніж ліки, що полегшують біль».

«У мозку є частина лімбічної системи, яка відповідає за емоційну реакцію на музику. Вважаю, що емоційна частина головного мозку стимулюється музикою більше, ніж читанням. Це знижує рівень збудження, що, у свою чергу, впливає на рівень больової реакції», – коментує Тім Гріффітс з організації Wellcome Trust.

Джерело: РБК