Про це повідомив начальник прес-центру ВМС ЗСУ Олег Чалик, передає Укрінформ.

«23 травня у Миколаєві відбулася церемонія зміни форми одягу для морської піхоти за участю президента України. Є відповідний наказ, який обов’язковий для виконання. Одним із елементів є зміна чорного берета на новий – кольору морської хвилі. Дехто з морських піхотинців відмовився змінити берети піхоти. Серед них більшість уже звільнені у запас», - сказав він.

У командуванні підкреслюють, що це їх особиста позиція, а переважна більшість морпіхів одягла нові берети.

Видання InfoResist з посиланням на інформацію колишнього військового цього підрозділу повідомило, що бійці Першого Феодосійського Окремого батальйону морської піхоти (не зрадили присязі і до останнього чинили опір окупантам в Криму, - ред.) виступили проти зміни кольору берета. На церемонії був присутнім президент України. Вони вийшли на плац та вишикувались перед президентом та військовим керівництвом у чорних беретах. Морські піхотинці цього загону пояснили свій протест тим, що бережуть традиції.

У коментарі виданню один із чинних морських піхотинців 1-ФОБМП додав, що вони висловили протест проти фасадної реформи в армії, де командування не цінує особовий склад.  

Вихід незгодних зі зміною беретів військових потрапив на відео.

Нагадаємо, 23 травня з нагоди 100-річчя створення морської піхоти в Україні у низці міст пройшла урочиста церемонія зміни беретів морських піхотинців.