«За результатами огляду та вивчення медичної документації встановлено, що стан здоров’я Тимошенко задовільний. Фахівцями були надані рекомендації щодо подальшого лікування Тимошенко. Розширення рухового режиму, проведення лікувального масажу і комплексу лікувальної фізкультури, а також подальшого спостереження в динаміці лікарями медичної служби за місцем її утримання», – йдеться в повідомленні.

Екс-прем’єру також запропонували загальноклінічні лабораторні обстеження (загальний клінічний аналіз крові) в умовах установ системи МОЗ, від проведення яких вона в черговий раз відмовилася.

Зокрема, комісія МОЗ у складі дев’яти провідних фахівців різних галузей медицини на чолі з першим заступником міністра охорони здоров’я була створена наказом міністра охорони здоров’я 4 січня в зв’язку із зверненням начальника Качанівської виправної колонії до МОЗ та головного управління охорони здоров’я Харківської ОДА щодо надання консультативної допомоги Тимошенко .

Як зазначається, фахівці Харківської обласної санітарно-епідеміологічної станції спільно з комісією МОЗ визначили, що санітарно-гігієнічні умови утримання Тимошенко в камері № 6 ділянки СІЗО Качанівської колонії є задовільними.

«Представниками Харківської обласної санітарно-епідеміологічної станції також проведено вимірювання рівня освітлення (нічник) у нічний час у камері № 6. Встановлено, що воно не перевищує міжнародний стандарт для освітлення вночі навіть палат медичних установ і не перешкоджає сну, відпочинку і не шкодить здоров’ю осіб, які перебувають там», – заявили медики.

У Державній пенітенціарній службі повідомили, що Тимошенко отримує всі необхідні ліки, які були призначені рекомендаціями попередньої комісії МОЗ та перебуває під постійним наглядом медпрацівників установи.

Нагадаємо, що захисники Тимошенко планують звернутися до Єврокомісії через знущання над екс-прем’єркою.