Під час розгляду проекту рішення голова фракції ВО «Свобода» у Волинській облраді Анатолій Вітів наголосив, що підписання закону Ківалова-Колесніченка спричинило парад визнання російської мови державною на територіях Півдня та Сходу України.

«Звертатися до Януковича не має сенсу. Нам потрібно апелювати до волинян, українців. Тому що перед владою стоїть завдання: перетворити народ у конгломерат виборців без роду та племені. Я переконаний, що ті, хто незаконно, грубо порушуючи Конституцію, прийняв і підписував цей закон рано чи пізно понесуть кримінальну відповідальність», зазначив очільник Волинської «Свободи».

У проекті звернення до волинян із приводу підписання антиукраїнського «мовного» закону, який пропонується внести на розгляд чергової сесії Волинської облради, вказується, що за існуючих обставин звернення до центральних органів влади вже не має жодного сенсу, бо вони продемонстрували цілковиту нездатність захищати українські інтереси, зрадили свій народ і віддали на поталу чужинцям його мову.

«Законопроект Ківалова-Колесніченка свідомо розпалює міжнаціональну ворожнечу в Україні, що є кримінальним злочином, а його автори мали би бути притягнуті до відповідальності. Безкарність авторів подібних законопроектів свідчить, що фактично Україна рухається до маріонеткової терористичної диктатури найбільш шовіністичних і україноненависницьких кіл фінансово-монополістичного та компрадорського капіталу, постійно перебуваючи на прив'язі у Кремля.

Своїм розчерком пера під цим антинародним законопроектом Президент України Віктор Янукович остаточно перекреслив себе як Гаранта Конституції України, адже ключові положення цього законопроекту грубо суперечить Конституції України та іншим нормам чинного законодавства. Фактично вперше в історії Української держави Президент підписав законопроект, який було ухвалено лише в першому читанні.

Відтак, цей законопроект не має жодних правових наслідків і не може діяти на території Волинської області, оскільки його ухвалення відбулося з численними порушеннями норм Конституції України, Закону України «Про регламент Верховної Ради України», інших законів нашої держави.

Тому, спираючись на статтю 10 Конституції України, заявляємо, що єдиною державною мовою в нашій країні є і буде українська, а на території Волинської обласної ради антиконституційний законопроект «Про засади державної мовної політики» не діятиме. Закликаємо громадян, посадових та службових осіб, працівників підприємств, організацій та установ краю при реалізації державної мовної політики на території Волинської області застосовувати статтю 10 Конституції України – як нормативний акт прямої дії».