Про це Вголосу повідомила прес-служба нардепа.

На засіданні комітету, яке відбулось в середу, 18 квітня, депутати-члени комітету розглянули проект Постанови ВРУ про відзначення 70-річчя створення Української Головної Визвольної Ради та прийняли рішення підтримати цю ініціативу. Відтак, проект постанови буде рекомендований до прийняття депутатському корпусу Верховної ради України.

У проекті постанови про відзначення 70-річчя від створення УГВР, зокрема, йдеться: «…Враховуючи важливе історичне і культурне значення цієї події, Верховна Рада України постановляє:
1. У 2014 році урочисто відзначити 70-річчя створення Української Головної Визвольної Ради.
2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:
у місячний термін із дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення 70-річчя створення Української Головної Визвольної Ради;
у місячний термін із дня утворення зазначеного організаційного комітету розробити та затвердити план заходів, пов’язаних із відзначенням 70-річчя створення Української Головної Визвольної Ради, вирішити питання щодо фінансового та матеріально-технічного забезпечення цих заходів..».

Як відзначає автор проекту постанови, народний депутат Ярослав Дубневич, метою цієї ініціативи є популяризація історії героїчної боротьби українського народу за свою незалежність.

«Створення та діяльність Української Головної Визвольної Ради – це надзвичайно яскравий та символічний момент визвольних змагань українців в двадцятому столітті. Саме УВГР стала єдиним представницьким органом воюючої України. Представники різних середовищ, політичних партій, організацій відкинули світоглядові протиріччя для того, аби продемонструвати усьому світові, що для всіх українців найбільшою цінністю є свобода та незалежність. На жаль, цьому світлому та, водночас, трагічному моментові української історії зараз присвячується надто мало уваги.

Постанова Верховної ради про відзначення 70-ї річниці створення УГВР, в разі її прийняття, допоможе широкому загалу дізнатись про цю подію, зрозуміти її важливість для подальшої історії українського народу та усвідомити цінність ідеалів соборності та єдності», - наголосив Ярослав Дубневич.