Про це повідомляють на офіційній сторінці Євромайдану Львів у Фейсбуці.

«Звертаємось до вас із проханням відновити статус Українського інституту національної пам'яті, як центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом. Це усталена практика, яка відповідає зразкам Центральної та Східної Європи. Власне такий статус УІНП мав, але був позбавлений указом президента Януковича у 2010 році», – йдеться у зверненні.

Окрім того, активісти пропонують призначити керівником інституту пам’яті кандидата історичних наук, українського історика, публіциста, громадського діяча Володимира В’ятровича.

«Володимир В’ятрович має усі необхідні навички та компетенції для ефективної роботи та очолення цієї установи», – запевняють у Львові.

Так, у  2008-2010 роках В’ятрович працював на посаді директора архіву СБУ та провів розсекречення раніше таємних архівів КГБ і організував відкритий доступ до них. У 2010-2011 роках був старшим запрошеним дослідником Українського наукового інституту Гарвардського університету. У 2012 році працював з документами Інституту Гувера (Стенфордський університет). У 2002 році В’ятрович заснував Центр досліджень визвольного руху – неурядову дослідницьку установу. У 2009 році році став співтворцем національного музею жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» у Львові в колишній в’язниці КГБ та Гестапо. Відстоюючи право на доступ до архівів радянського періоду, у 2013 році організований ним Центр досліджень визвольного руху спільно з Львівським національним університетом ім. Івана Франка відкрив електронний архів з понад 14 тисячами документів. В’ятрович також був активістом Революції гідності, зокрема, був одним із координаторів Громадського сектору Євромайдану.