Регламентний комітет Ради пропонує парламенту сім постанов про дату інавгурації новообраного Президента Володимира Зеленського.

Про це повідомляє «Еспресо.TV».

Зазначається, що наразі у Раді станом на 15 травня було зареєстровано вісім постанов про дату інавгурації, одна з них – про проведення інавгурації 1 червня була відкликана.

На регламентному комітеті розглянули всі сім проектів постанов, які передбачають можливість призначення дати складення присяги новообраним Головою Держави на 17 травня, 19 травня, 20 травня, 26 травня і 28 травня.

Комітет затвердив висновки щодо всіх постанов і вирішив винести на голосування до Верховної Ради всі сім постанов, які були ініційовані народними депутатами України.

Водночас нардеп Андрій Тетерук заявив, що «Народний фронт» і ще кілька депутатських сил пропонують провести інавгурацію 28 травня, передає «Українська правда».

Перший заступник голови комітету Верховної Ради Павло Пинзеник назвав усі постанови мотивованими. За його словами, вони в межах закону пропонують провести інавгурацію в 30-денний строк після публікації офіційних результатів виборів.

Пинзеник наголосив, що комітет не має повноважень закликати чи визначати дату інавгурації. Тепер на засіданні Верховна Рада має проголосувати на підтримку тієї чи іншої постанови. Зі слів Пинзеника, Рада буде голосувати за постанови по черзі, в порядку дати реєстрації. Як тільки якась із постанов набере 226 голосів, наступні не будуть розглядатися.

Першим свій проект постанови зареєстрував нардеп Міщенко.

Нагадаємо, що політичний аналітик розповів, чому затягують інавгурацію Зеленського.