Проект постанови ініціював народний депутат від фракції Партії регіонів, голова Комітету ВРУ з питань правової політики Валерій Писаренко.

Цим проектом постанови регіонал пропонує попередньо схвалити зміни до Конституції, які були запропоновані ще у жовтні 2008 року тодішніми народними депутатами України Януковичем В.Ф. і Лавриновичем О.В.

Валерій Писаренко нагадує, що 20 жовтня 2009 року законопроект Янковича-Лавриновича було направлено до Конституційного Суду України для отримання висновку щодо його відповідності вимогам Конституції.

1 квітня 2010 року КСУ ухвалив висновок, згідно з яким низка положень законопроекту визнані такими, що не відповідає вимогам Основного Закону України.

Як інформує регіонал, відповідно до Конституції і для завершення процедури розгляду законопроекту ВРУ 24 травня 2012 року визначила процедуру доопрацювання законопроекту. Комітетом з питань правової політики доопрацьовано цей законопроект з урахуванням висновку КСУ від 1 квітня 2010 року. Відповідно Парламент доопрацював законопроект і отримав позитивний висновок Конституційного Суду.

Позаяк згідно з нормами чинного законодавства питання про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції не може розглядатися ВРУ на останній сесії строку її повноважень, то це питання виноситься на розгляд першої сесії новообраної Верховної Ради без голосування.

Загалом доопрацьований законопроект містить три норми.

По-перше, пропонується виключити частину першу статті 80 Конституції, а саме тезу про те, що «народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність».

По-друге, частина третя статті 80 має зазнати змін. Якщо зараз Конституція говорить, що «народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані», то пропонується, щоб ця норма звучала так: «народний депутат України не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього».

По-третє, зараз Конституція передбачає, що звання Президента України охороняється законом і зберігається за ним довічно, якщо тільки Президент України не був усунений з поста в порядку імпічменту. Натомість пропонується зробити так, аби звання Президента зберігалося за ним довічно. Виняток про імпічмент пропонують виключити.