Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради України Олег Зарубінський у своєму листі на адресу голови ЛОР Олега Панькевича відносно розгляду звернення Львівської обласної ради щодо політичних репресій в Україні.

Також, як зазначає депутат Верховної Ради, було надіслано звернення Комітету до Голови пенітенціарної служби України про надання Комітету інформації щодо умов утримання колишніх керівників органів виконавчої влади, до яких було застосовано запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

Олег Зарубінський у своєму листі зазначає, що порушення кримінальних справ проти колишніх високопосадовців викликало значний резонанс у суспільстві. З огляду на це, за ініціативою народних депутатів України на пленарних засіданнях Верховної Ради України було заслухано інформацію з цього питання в.о. Генерального прокурора України, Міністра внутрішніх справ України. Депутати Верховної Ради також заслухали щорічну доповідь Уповноваженого Верховної ради України Ніни Карпачової про стан дотримання і захисту прав і свобод людини в Україні.