«Нікопольський завод феросплавів» погодився укласти мирову угоду з Нацбанком України та частково погасити свою заборгованість перед НБУ за кредитами, які надавались "Приватбанку", а завод виступив за ними поручителем.

Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.

Мирову угоду затвердив Господарський суд Дніпропетровської області. «Нікопольський завод феросплавів» погасить не весь борг, а лише ту суму, що дорівнює ринковій вартості майна, яке завод віддав у заставу за кредитом "Приватбанку".

У травні 2018 року НБУ вже намагався через суд стягнути майно заводу Коломойського, однак згодом завод пішов на мирову угоду.

Зазначається, що вирішення судового спору з майновим поручителем за кредитними зобов’язаннями "Приватбанку" через укладання мирової угоди відбулося вперше.

У НБУ також додали, що наразі у судах перебуває близько 148 позовів проти Коломойського та 32 компаній, що пов’язані з ним. У цих судах НБУ намагається стягнути з колишніх власників "Приватбанку" 10 мільярдів гривень — це кошти, які Нацбанк надав "Приватбанку" у вигляді кредитів рефінансування у 2008-2015 роках.

Як писав "Вголос", касаційний госпсуд зупинив процес визнання недійсною процедури обміну та продажу акцій "Приватбанку" державі — «bail-in».