Про це Тягнибок сказав під час засідання Погоджувальної ради парламенту, інформує прес-служба ВО «Свобода».

«Парламент завтра повинен звернутися до держав-гарантів нашої безпеки – США і Великої Британії – щодо підписання двосторонніх угод про надання необхідної військово-технічної допомоги Україні. Також ми вже раніше пропонували затвердити проекти постанов про звернення Верховної Ради України до Генеральної Асамблеї ООН та Ради Безпеки ООН, до Організації з безпеки та співробітництва в Европі (ОБСЕ) та Ради Европи з приводу порушень Росією принципів цих організацій і, відповідно, виключення Російської Федерації з цих структур. Також вважаємо за необхідне, аби парламент оголосив позицію щодо бойкоту російських товарів на території України – маємо чітко розуміти, що кожна гривня, витрачена на купівлю російського товару, підриває незалежність України, тому не маємо ніякого права підтримувати окупанта», – сказав Тягнибок.

На думку лідера націоналістів, потрібно провести закрите засідання парламенту, аби заслухати представників РНБО, силовиків та отримати повну інформацію про ситуацію на сході України та зробити відповідні висновки.

«Ми абсолютно підтримуємо пропозицію щодо негайних кадрових змін місцевого керівництва МВС та СБУ.  Указ про звільнення голови СБУ у Донецькій області – це правильно, але цього замало, бо керівництво на місцях саботує виконання наказів, чим сіє паніку в суспільстві. Я мав розмову з в. о. Генерального прокурора та вимагав, аби було відкрито кримінальні справи не тільки проти сепаратистів, але й проти місцевих працівників правоохоронних органів, які своєю халатністю й бездіяльністю провокують поширення сепаратизму на сході України. Так само притягнути до відповідальності слід і представників місцевого самоврядування, бо деякі дуже активно роздають інтерв’ю і розповідають, що «ето наши рєбята здєсь орудуют». Насправді уже весь світ знає, що ці люди – агентура Росії», – наголосив Тягнибок.

Також, на думку лідера «Свободи», негайно треба притягти до кримінальної відповідальності нардепів від Партії регіонів і комуністів, які нині безпосередньо беруть участь та роблять заяви на сепаратистських шабашах: «Таких осіб треба позбавляти депутатської недоторканости, а виконувач обов’язків Президента, очевидно, має право позбавляти таких осіб і громадянства».

За словами Тягнибока, зараз не потрібно зволікати із ухваленням закону про люстрацію та низки інших важливих законодавчих ініціатив: «Законопроект про люстрацію нам кілька разів не вдавалося внести до порядку денного. Прошу ще раз внести цю законодавчу ініціативу, бо всі проблеми, які нині маємо на сході держави з місцевою владою, органами правопорядку – це наслідок того, що й донині немає закону про люстрацію. Дійсно, є позитив з ухваленням закону про відновлення довіри до суддів, але маємо ухвалити й закон про люстрацію. Також необхідно розглянути й законопроект №3530 – про заборону комуністичної ідеології в Україні: потрібно чітко і справедливо реагувати на саботаж, антидержавну діяльність, яку нині веде Компартія. Окрім цього, необхідно затвердити закон про зняття недоторканості із суддів, депутатів та Президента. Цей законопроект уже зареєстровано раніше, тому треба за нього голосувати. Важливо підтримати проект постанови № 4519 про додаткові заходи щодо зміцнення обороноздатності України у зв’язку з агресією Росії».

Свободівець знову наголосив також, що Апарат ВРУ не реєструє законопроект про цивільну зброю та боєприпаси: «Зараз це питання є вкрай актуальним. У тих країнах, де було затверджено відповідні ініціативи, десь на 70 відсотків зменшилася злочинність! У таких країнах як Фінляндія на 100 осіб припадає 88 одиниць офіційно зареєстрованої зброї, а у нас 5 одиниць, і при цьому близько 3 мільйонів одиниць зброї в Україні перебуває у нелегальному обігові. Законопроект слід зареєструвати і навести з цим лад. Коли б сепаратисти і бандити знали, що мирне населення володіє зброєю і може себе захищати – вони би не поводилися так нахабно та зухвало».