Судова експертиза встановила, що відомий український композитор Володимир Івасюк, якого знайшли повішеним у лісі, не міг повіситись самостійно.

Про це повідомив голова Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін, передає «УНН».

«Прокуратура Львівської області до нас звернулася з відповідною постановою про проведення експертизи, яка стосується загибелі відомого композитора Володимира Івасюка, що сталася 18 травня 1979 року. Нам було завдання встановити, міг він сам скоїти самогубство чи ні. Тому ми підібрали відповідні умови – у травні у цьому ж лісі на такому ж дереві – і провели слідчі експерименти», – розповів Рувін.

За його словами, експеримент поділили на три етапи: перший – визначити, чи міг композитор самостійно залізти на дерево, зав’язати ремінь від плаща і опинитися в петлі; друге – визначити, чи міг він зробити це за допомогою когось іншого, і яка саме допомога при цьому була необхідна.

Крім того, за словами Рувіна, була знайдена спортивно натренована людина, яка за зовнішніми характеристиками відповідала Івасюку.

«Слідчим експериментом було встановлено, що він (Івасюк, – ред.) не міг сам цього зробити, і навіть натренована особа, яку ми залучали, яка підтягується однією рукою, теж не могла це зробити – зав’язати самотужки пояс і залізти в петлю», – зазначив Рувін.

Також було проведено слідчий експеримент із використанням підставок, драбин, стільців, які на місці події знайдені не були, але могли там бути.

«Ми провели декілька різних експериментів, які показали, що пан Івасюк один опинитися у цій петлі не міг. У нього були помічники – люди, які сприяли у цьому: щоб повіситися за допомогою драбини, додатково потрібно ще двоє осіб, без драбини чи підставки – мінімум троє. Ми це точно встановили, є результати експертизи, які ми передаємо у прокуратуру Львівської області для прийняття відповідних процесуальних рішень», – додав Рувін.

Як писав “Вголос”, помер французький композитор Мішель Легран. З кінця 1950-х років Легран писав музику до голлівудських фільмів, чим і прославився. Найвідомішим його твором стала музика до фільму “Шербурзькі парасольки” (1964). Мішель Легран також написав музику до стрічок “Дівчата з Рошфора”, “Афера Томаса Крауна” і “Солодкий листопад”.