Адже приїжджають польські туристи зі своїми екскурсоводами і ті їм розповідають львівську історію на замовлення, з викривленими фактами та нововведеннями (та й ще грошей в міську казну за це не платять). Так і екскурсоводи-нелегали, підлаштовують свою розповідь під національність клієнтів. А потім думай, чого раптом Соломія Крушельницька стала польською співачкою.

От і вирішила наша влада з цим боротись. Створила робочу групу, яка розробила проект «Положення про порядок проведення екскурсійної діяльності у м. Львові». А вже вдосконалювати його за участі спеціалістів та громади вирішила на громадському слуханні, де вислухала охочих щось сказати, майже відповіла на поставлені питання, і чемно запропонувала надавати свої пропозиції.

Та це все, безумовно, гарно: ініціатива, дія, порятунок львівського туризму.
Ну от відловили польських екскурсоводів. А їм же заміна потрібна. Щоб і мовою володіла, і попри історії Львова ще незле в польській історії орієнтувалась.

Та й про своїх власних туристів не забувати, бо ж бува таке почуєш і побачиш, що страшно робиться. Доводилось якось чути щирим душевним суржиком, що «Іван Франко має цілих два відомих вірша» (феномен, хіба ні?).

Щодо боротьби з нелегалами та іноземними екскурсоводами-гідами. Знавці своєї справи можуть отримати безкоштовні бейджики, які є добровільними (чи може не до кінця?). А контролюватиме наявність життєво важливого документа управління муніципальної дружини ЛМР.

Що ж, залишається сподіватись хіба на ініціативність фізичних та юридичних осіб та на їх пропозиції. Поки що відомо тільки, що «бейджики, які вже є, будуть дійсними».