Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин після запровадження у Львівській області режиму надзвичайної ситуації відправився до Києва, щоби підтримати у суді спійманого на хабарі ексголову Західного міжрегіонального управління Мін'юсту Михайла Дзюдзя.

Про це "Вголосу" стало відомо із власних джерел.

Сьогодні, 25 березня, засідання щодо Дзюдзя відбувається у Вищому антикорупційному суді. Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура просять взяти експосадовця під варту з альтернативою 10 млн грн застави. На думку слідства, існують ризики перешкоджання слідству збоку підозрюваного, зокрема, він може переховуватися від органів досудового розслідування; знищити, приховати або спотворити речі та документи, важливі для слідства; незаконно впливати на свідків та інших осіб, використовуючи свої зв'язки або впливати на слідство іншим чином.

Тим часом захисник ексчиновника вимагає відмовити у задоволенні клопотання. Адвокат агрументує вимогу тим, що його підзахисний має "хронічно хворе серце" і перебуває у групі ризику зараження коронавірусом.

Як повідомляє портал "Слово і діло", нардеп від "Європейської солідарності" Андрій Лопушанський та голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин подали до суду заяви про взяття Дзюдзя на поруки.

19 березня НАБУ і САП повідомили Дзюдзю про підозру у скоєнні кримінального правопорушення. Слідство заявляє, що ексчиновник вимагав і щомісячно отримував від підпорядкованих йому керівників установ виконання покарань неправомірну вигоду.

Незадовго до цього охоронні фірми, які належать дружині Дзюдзя, виграли тендери на охорону медичних закладів, підпорядкованих Львівській обласній раді. Сума замовлення - 2 мільйони гривень.