Учасники акції принесли з собою сало, зі шматочків якого було зроблено слово «Сталін». Його, за сценарієм, треба було символічно з'їсти.

Громадські діячі розгорнули плакати «Стоп, ГУЛАГ» і «Танцюємо на кістках тирана».

«Ми святкуємо день смерті тирана, - каже один з організаторів акції Ярослав Мінкін. – Радіємо, що його немає. Але, на жаль, справа його і досі жива. Зараз в Україні суди фактично не виносять виправдувальних вироків».

Дійству перешкодили місцеві комуністи, які під'їхали автоколоною. З машин звучали пісні про Сталіна і навіть промова товариша Берії. Комуністи та їхні прихильники вимагали від учасників антисталінської акції йти геть.

«Сало у вас хоч ветеринаром перевірено? Або від нього понос буде? Сало можете зжерти, а от Сталін вам не по зубах!» - кричали учасники комуністичного мітингу.

Міліція розділила протестуючих. Однак, комуністам вдалося порвати і потоптати плакати. На мітингу також сталася бійка.

Депутат-комуніст Максим Чаленко пошматував та потоптав антисталінський плакат, за що отримав від противників «батька народів» великим шматком сала по обличчю.

«Я тобі за це морду рознесу», - почав кричати депутат.

Молода комуністка Катерина Попова, яка також шматувала плакати, говорить, що Сталін – це велика людина і проводити такі акції в Луганську – це кощунство.

«Я думаю, що Сталін зараз потрібен. Бо в нашій країні багато корупціонерів. Сталін збудував велику державу, при ньому нікого не заарештовували на вулицях. А були суди, на яких судили недбалих чиновників», - сказала вона.

Щоб уникнути подальших бійок, міліція супроводжувала «Станівців» до самої зупинки, а комуністи залишилися біля Вічного вогню, де продовжили мітинг.

Джерело: Газета.ua