«Річ у тім, що до нас потрапили проекти документів, приготованих для розгляду сесією Львівської обласної ради. Якщо вони будуть прийняті в якості офіційних, це загрожує поглибленням сепаратистських тенденцій та розпалюванням міжнаціональної ворожнечі в Україні, а також покриє її ганьбою в очах світової прогресивної громадськості і надовго, якщо не назавжди, закриє перед нашою державою двері до Об’єднаної Європи. Проаналізувавши своїми силами тексти проектів, ми прийшли до висновку, що вони скоріш відносяться до галузі психіатрії, ніж до політичної сфери. Не можуть бути психічно здоровими люди, які гітлерівських офіцерів, нагороджених «Залізними хрестами» - вважають героями, а тих хто розчиняв брами Янівського концтабору та Освенціма, звільнюючи в’язнів – таврують клеймом «окупантів». Комуністи просять Князевича «скерувати до Львова компетентну комісію й провести тестування ініціаторів та авторів названих проектів на предмет їх адекватності». Про це йдеться у листі, текст якого є в розпорядженні Вголосу
 

В листі йдеться про проекти рішення Львівської облради "Про гуманітарну та правову оцінку комуністичного режиму в Україні як злочинного" та Звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, обласних рад щодо гуманітарної та правової оцінки комуністичного режиму в Україні як злочинного, які планується прийняти на сесії облради 9 квітня. Звернення про допомогу до міністра охорони здоров'я є лише одним із цілої серії листів і звернень, які підготували комуністи в рамках інформації акції проти прийняття Львівської облрадою рішення про визнання коміделогії злочинною.   

Львівські комуністи розцінюють намір Львівської облради прийняти рішення "Про гуманітарну та правову оцінку комуністичного режиму в Україні як злочинного" як "провокацію, яка загрожує руйнуванням всіх пам’ятників на честь радянських воїнів, які визволяли Україну від німецько-фашистських загарбників, по всіх населених пунктах області".

«В даному проекті переможців фашизму кваліфіковано як окупантів. Вже сам заклик до проведення демонтажу монументів, які в пункті 4.3 львівського проекту названо «символами комуністичного окупаційного режиму», означатиме не лише переведення в одній окремо взятій області актів вандалізму та святотатства у ранг державної політики, а й свідчитиме про легалізацію фашизму в центрі Європи», - сказано у зверненні ЛОК КПУ до громадян Львівщини. Комуністи просять усіх, хто вважає себе патріотом України, написати і скерувати на адресу Львівської обласної ради листа з протестом.

Комуністи також звернулися до уповноваженого ВРУ з прав людини Ніни Карпачової з листом, в якому наголошується, що «якщо 9 квітня сесія Львівської обласної ради проголосує за це рішення, то згідно п. 4.1 цього рішення всі монументи, пам’ятники присвячені Великій Вітчизняній війні, що увічнюють пам’ять про події Великої Вітчизняної війни та подвиги її учасників, будуть демонтовані. Згідно п. 4.2 цього рішення будуть перепоховані останки загиблих на кладовищах згідно з нормами християнської моралі. (В рішення не сказано, яким чином будуть перепоховані представники, які сповідували іслам)». Комуністи просять Ніну Карпачову «в пам’ять про мільйони радянських громадян, які загинули в боротьбі з фашистами та їх поплічниками з ОУН-УПА вжити заходів, щоби гробокопачі з м. Комарно були покарані, а запропонований проект рішення та звернення Львівської обласної ради не був прийнятий та отримав осуд українського народу". 

ЛОК КПУ вважає, що проект рішення Львівської обласної ради «Про гуманітарну та правову оцінку комуністичного режиму в Україні як злочинного» та проекту звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, обласних рад суперечить вимогам ч. 2 статті 19 та статті 68 Конституції України, статті 2 та статті 6 Закону України «Про увічнення перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» та ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Проект звернення суперечить статтям 15, 36 та 37 Конституції України, статтям 18, 19, 20, 21 Закону України «Про політичні партії в Україні». Посилання у проекті на ч. 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є безпідставним, оскільки ця норма говорить, що обласна рада може розглядати і вирішувати на пленарних засіданнях інші питання, віднесені до їх відання цим та іншими законами. Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні не дає право обласній раді вирішувати питання щодо заборони політичної партії чи тим більше ідеології, оскільки ця компетенція відноситься до Міністерства юстиції України і визначена в законі України «Про політичні партії в Україні».

Стосовно демонтажу символіки комуністичного тоталітарного режиму, перепоховання останків учасників Великої Вітчизняної війни на кладовищах та демонтаж пам’ятників, що не містять людських захоронень, то не зрозуміло яким чином таке рішення буде мати вищу юридичну силу, ніж норми Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», які зобов’язують органи державної влади та місцевого самоврядування нести відповідальність за облік та збереження пам’яток Великої Вітчизняної війни, що увічнюють Перемогу та подвиг народу-переможця, які розміщені на підвідомчих їм територіях, - стверджується у прес-релізі комуністів.

Як повідомляв Вголос, спеціальна комісія Львівської обласної ради з питань заборони комуністичної діяльності була створена з ініціативи фракції УНП та голови Львівської облради Мирослава Сеника. Комісія підготувала проект рішення, згідно з яким пропонується демонтувати пам’ятники з комуністичною символікою. У проекті рішення Львівської облради Про гуманітарну та правову оцінку комуністичного режиму в Україні як злочинного сказано:

"На виконання рішення Львівської обласної ради від 09.12.2008 р. № 777 "Про організацію підготовки звернення до Верховної Ради України щодо проекту Закону України "Про заборону комуністичної ідеології", керуючись ч. 2 ст. 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та враховуючи висновок тимчасової комісії з підготовки питання "Про звернення до Верховної Ради України щодо проекту Закону України "Про заборону комуністичної ідеології", створеної відповідно до розпорядження голови обласної ради від 17.12.2008 р. № 2613, Львівська обласна рада вирішила:

1. Звернутися до Президента України, Голови Верховної Ради України, обласних рад щодо гуманітарної та правової оцінки комуністичного режиму в Україні як злочинного (звернення додається).

2. Звернутися до Управління СБУ у Львівській області (С.Курман) з проханням, відповідно до Указу Президента України від 23.01.2009 р. № 37/2009 "Про розсекречення, оприлюднення та вивчення архівних документів, пов'язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні", розсекретити інформацію про діяльність та оприлюднити прізвища працівників Львівського обласного відділу 2-Н, які до сьогоднішнього дня проживають на території м. Львова та Львівської області.

3. Підтримати прийняття Закону України "Про заборону комуністичної ідеології".

4. Районним радам, міським радам міст обласного значення:
4.1. Забезпечити демонтаж символіки комуністичного тоталітарного режиму.
4.2. Здійснити перепоховання останків учасників. Другої світової війни
на кладовищах згідно з нормами християнської моралі.
4.3. Демонтувати пам'ятники, які є символами комуністичного окупаційного режиму, що не містять людських захоронень.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на голову обласної ради М.Сеника.

У Проект звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, обласних рад щодо гуманітарної та правової оцінки комуністичного режиму в Україні як злочинного сказано:

"Це звернення є виявом прагнення до вшанування пам'яті мільйонів невинних жертв, які загинули внаслідок діяльності комуністичного режиму на українських землях. Зі встановленням радянської влади репресії набрали методичного, масового характеру згідно з комуністичною ідеологією та ленінсько-сталінською доктриною розгортання класової боротьби. Варто лише згадати, що за 68 років московсько-більшовицької окупації знищено десятки мільйонів українців. Апогеєм трагедії став голодомор 1932 - 1933 років. Це антилюдське явище знайшло належне визначення у статті першій Закону України № 376-У "Про Голодомор 1932 - 1933 років в Україні", де записано: "Голодомор є геноцидом українського народу". Проте у названому Законі не знайшли належної правової оцінки комуністична ідеологія і більшовицька практика масових злочинів проти людства і людяності, що проявилися в організації голодоморів 1921 - 1923, 1932 - 1933, 1946 - 1947 років, масових репресіях, висланнях і засланнях членів сімей, родичів учасників визвольного руху. Не визначена міра відповідальності сучасної Комуністичної партії України як спадкоємиці КПРС, яка була носієм злочинної марксистсько-ленінсько-сталінської ідеології, втіленням практики масового політичного терору. Злочини Комуністичного режиму в Україні виявилися безпосереднім наслідком втілення комуністичної ідеології, форми їх здійснення належать до військових злочинів та злочинів проти людства і не можуть мати терміну давності.

Ми, депутати Львівської обласної ради, звертаємося до Президента України, Голови Верховної Ради України з вимогою скликати позачергову сесію з метою:
- поширити поняття "протиправності" щодо публічного заперечення Голодомору для застосування його як норми Кримінального кодексу України;
- дати політично-правову оцінку діяльності Комуністичної партії України як правонаступниці Компартії УРСР, визначити її відповідальність, зокрема за
антиукраїнську ксенофобію з подальшим законодавчим усуненням її з політичного поля України;
- заборонити в судовому порядку діяльність політичних партій та об'єднань громадян, що сповідують злочинну комуністичну ідеологію;
- звернутися за підтримкою до парламентів народів світу, які постраждали від комуністичного режиму, щоб спільними зусиллями розпочати підготовку до Міжнародного суду над злочинами комуністичного режиму.

Ми звертаємося також до демократичної громадськості України, до всіх людей доброї волі, аби запобігти безпам'яттю і зупинити інерцію страху і безвідповідальності у суспільстві. Закликаємо громадські організації та Органи місцевого самоврядування всіх рівнів рішуче підтримати дух нашого Звернення і вжити належних заходів щодо увічнення пам'яті про трагічні сторінки комуністичного народовбивства та притягнення до правової відповідальності носіїв ідеології злочинного комуністичного режиму".

Це вже друга споба Львівської облради цієї каденції прийняти звернення та рішення, якими засуджується комуністична ідеологія. Нагадаємо, в березні минулого року з ініціативи депутата облради Ростислава Новоженця вже було майже прийнято звернення до президента, в якому  депутати облради просили Ющенка звернутися до суду з вимогою заборони діяльності КПУ, Партії регіонів та ПСПУ як тих, що сповідують злочинну антиукраїнську ідеологію. І хоча звернення набрало необхідну кількість голосів для прийняття, голова облради, член НСНУ  Мирослав Сеник зробив майже неможливе і порушуючи закон та регламент облради провів повторне голосування по цьому питанню, яке не набрало необхідної кількості голосів.