Депутат фракції Комуністичної партії Валерій Мішура звертається до президента Віктора Ющенка з пропозицією відновити назви підприємств, вулиць та майданів, які були змінені за часів незалежності України. Про це йдеться у відкритому листі Мішури президенту, текст якого наводить прес-служба депутата.
Мішура разом із листом направив президенту проект указу, згідно з яким заводам, фабрикам, вулицям, паркам, бульварам мають бути повернуті колишні назви "на честь героїв і учасників Великої Жовтневої соціалістичної революції, громадянської війни, соціалістичного будівництва, партійним і державним діячам СРСР, комуністичного руху". На думку Мішури, вони "були безпідставно перейменовані та знищені в період панування режиму Кравчука-Кучми".

"Прийняття такого указу буде свідчити про європейське розуміння нерозривності історичних процесів, прагнення народу України до демократії та відновлення історичної правди в рік 60-річчя Перемоги радянського народу у ВВВ та 60-річчя завершення об'єднання українських земель в єдину Українську державу", - зазначив він в листі. Депутат також просить розіслати запропонований проект Указу для обговорення органами місцевого самоврядування із залученням громадськості.
Раніше Майдан Незалежності носив назву Площі жовтневої революції.

"Українська правда"