Специфікою заходу є те, що його проблематика далеко виходить за межі суто теоретичних наукових розвідок, розрахованих на вузьке коло спеціалістів. Доповіді, виголошені не лише теоретиками, дослідниками політичних процесів, але й практиками – їх активними учасниками з Німеччини і Польщі, а також Києва, Одеси, Луганська та інших міст України, були присвячені таким питанням, як ЗМІ і виборчий процес; український і світовий досвід проведення регіональних виборчих процесів; правове і економічне забезпечення виборчих процесів; соціокультурний вимір виборів у місцеві органи влади. Ці проблеми набувають особливої актуальності напередодні виборів у місцеві органи самоврядування, які відбудуться 31 жовтня.

Гість з Німеччини, однієї з провідних країн Євросоюзу, п. Ерік Ленерт, заступник директора берлінського Інституту державної політики (Das Institut fur Staatspolitik), звернувся до філософських аспектів політичного процесу, розповівши про співвідношення інтересів глобальної політики і особистості. Гості з Польщі – доктор Владислав Косіняк-Камиш, секретар виконавчого комітету партії PSL (Партії польских народовців), Даріуш Марчевський, віце-староста повіту Мехова і кандидат у мери, та п. Марцін Хорин, президент Форуму Молодих Народовців у Малопольщі, директор офісу депутата Європарламенту доктора Чеслава Сікерського поділилися практичним досвідом проведення регіональних виборів у своїй країні. Про специфіку українських виборчих процесів розповів, спираючись на багатий особистий досвід, п. Роман Кошовий, голова Львівської обласної організації «Комітету виборців України». Інформаційні аспекти виборів висвітлив заслужений журналіст України Іван Сало.
В обговоренні актуальних питань регіональних виборчих процесів взяли також участь ректор ЛУБП, проф. Лариса Янковська, заступник директора ІІПО Одеського національного університету імені І.І.Мечникова Ольга Нікогосян, завідувач кафедри гуманітарної підготовки та соціальних комунікацій Галицького інституту ім. В.Чорновола Національного університету «Києво-Могилянська академія» Юрій Фінклер, професор кафедри фінансів Львівського універстету бізнесу та права Федір Горбонос та інші провідні науковці.